Sporty Walki

Nokaut i decyzja. Dobre walki ełkaesiaków na Biznes Boxing Night!

Dwóch ełkaesiaków miało w czwartek okazje zaprezentować się podczas gali Biznes Boxing Polska w Łodzi. Jeden z pojedynków zakończył się efektownym nokautem, drugi minimalną porażką po niejednogłośnej decyzji sędziów.

Jako pierwszy w ringu zlokalizowanym w klubie Teatr pojawił się fanatyk i wychowanek Łódzkiego Klubu Sportowego – Radosław „Juras” Jurkowski. „Juras” mierzył się z Rafałem Mikołajczykiem i od początku pierwszej rundy w ringu oglądać mogliśmy wyrównaną wymianę ciosów. W pierwszej odsłonie pojedynku nieco więcej ciosów wyprowadził Mikołajczyk, ale w drugiej rundzie stroną dominującą był już ełkaesiak. Ostatnie dwie minuty to z kolei wyrównane punktowanie z obu stron. Ostateczny werdykt należał do sędziów, ci byli niejednomyśli i punktowali 2:1 na rzecz Mikołajczyka.

Drugim z ełkaesiaków, którzy w czwartkowy wieczór stoczyli swoją walkę był Daniel Żak, którzy skrzyżował rękawice z Mateuszem Wojną. W ringu faktycznie oglądaliśmy wojnę, ale była ona raczej bardzo jednostronna. Ciosy wyprowadzali obaj zawodnicy, ale to ełkaesiak miał w swoich rękach więcej argumentów. Chwilę przed gongiem sygnalizującym koniec pierwszej rundy Żak posłał rywala na deski, ale sędziowie puścili walkę. Co się odwlecze, to nie uciecze – po 30 sekundach drugiej rundy Daniel posłał kolejne zabójcze uderzenie, które tym razem zakończyło pojedynek!