Siatkówka

„Wiewióry” z nową przyjmującą!

W niedzielny wieczór Łódzki Klub Sportowy ogłosił podpisanie kontraktu z kolejną nową zawodniczką. Jest nią 26-letnia Lana Scuka, przyjmująca, która w przeszłości występowała we Włoszech, Turcji czy Słowenii.

26-letnia Słowenka będzie drugą w historii klubu zawodniczką pochodzącą z tego kraju. Na swoim koncie ma trofea zdobywane w ojczyźnie, ale także na arenie międzynarodowej – Puchar Challenge, wicemistrzostwo Europy juniorek i wicemistrzostwo świata U-23.

Pierwsze kroki w siatkówce stawiała w OK Vital Lublana, po czym w 2013 roku przeniosła się do Calcitu Kamnik. W kolejnych latach reprezentowała barwy włoskich LJ Volley Modena, Pallavolo Filottrano i Pomì Casalmaggiore, a w 2020 roku przeniosła się do Turcji. Przez rok występowała w Yeşilyurt Stambuł, z którym triumfowała w Pucharze Challenge, a minionym sezonie grała w İlbanku Ankara.

Przed nią kolejny etap w karierze, na który, jak sama przyznaje, patrzy dość optymistycznie – Grałam we Włoszech i Turcji, ale chciałam spróbować również w Polsce. Kraj znany jest z dobrej siatkówki i wysokiego poziomu, więc jestem bardzo podekscytowany kolejnym wyzwaniem w karierze.

Nowa „Wiewióra” o ŁKS-ie słyszała już dobre rzeczy od swojej krajanki, Evy Mori, która z biało-czerwono-białymi wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski – Rozmawiałam z Evą w roku, w którym była w ŁKS-ie i powiedziała mi pozytywne rzeczy o klubie. W tym roku niestety nie rozmawialiśmy jeszcze o szczegółach.

Choć Słowenka ma doświadczenie w rozgrywkach międzynarodowych, tak Ligi Mistrzyń zasmakuje dopiero w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego – To jest jeden cel, którego jeszcze nie osiągnęłam. To będzie wielki zaszczyt spróbować się również w Lidze Mistrzyń, mając nadzieję i pracując na osiągnięcie jak najwyższego miejsca w rankingu. Czekam na start nowej przygody i daję słowo, że dam z siebie wszystko, co najlepsze.

Lana, witamy w Łodzi i życzmy wielu sukcesów w biało-czerwono-białych barwach!


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119