Siatkówka

Pierwszy wygrany! Moya Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 1:3

Siatkarki Radomki i ŁKS-u rozpoczęły rywalizację o piątą lokatę w sezonie 2023/2024 Tauron Ligi.  W pierwszym meczu triumfowały siatkarki ŁKS-u 3:1, które teraz rewanżowe starcie rozegrają we własnej hali.

źródło: dziennikłódzki.pl

W pierwszym secie trwała wyrównana walka do stanu 16:16. Później łodzianki zdobyły cztery punkty z rzędu. Gospodynie potrafiły jeszcze podgonić wynik (19:20), ale znów seria pięciu z rzędu udanych akcji Łódzkich Wiewiór pozwoliła im pewnie wygrać pierwszego seta.

W drugim było podobnie. Radomianki prowadziły 16:13, ale wrzucony piąty bieg łodzianek zdemolował rywalki. Siatkarki ŁKS Commercecon zdobyły siedem punktów z rzędu przy zagrywce Zuzanny Góreckiej. Ataki Julity Piaseckiej i Kamili Witkowskiej były nie do obrony. Blok Aleksandry Gryki dał kolejny punkt i drugiego seta wygrały łodzianki, choć końcówka była niepewna (22:23). Anastazja Hryshchuk załatwiła sprawę.

Radomka nie zamierzała się poddawać i w dobrym stylu wykorzystała słabszą postawę łodzianek, wygrywając trzecią partię do 21. Zastanawiamy się, jak to jest, że drużyna zdecydowanie lepsza oddaje seta rywalkom przy stanie 2:0. Tak było i tym razem. Kiedy łodzianki przegrały trzeciego seta, wzięły się do pracy i dosłownie rozgromiły gospodynie. Przy wyniku 16:8 dla ŁKS Commercecon byliśmy pewni, że wygrana za trzy punkty łodzianek stanie się faktem. Łodzianki wygrały seta do 14, mecz 3:1, a MVP została Klaudia Alagierska-Szczepaniak.
Rewanż 13 kwietnia o godz. 19 w Sport Arenie w Łodzi. Zapewne przyjdzie wielu kibiców, by pożegnać siatkarki, kilku pewnie już nie zobaczymy w Łodzi.

Radomka Radom – ŁKS Commercecon 1:3 (20:25, 22:25, 25:21, 14:25)
ŁKS Commercecon: Kamila Witkowska 10, Roberta Ratzke 2, Julita Piasecka 14, Klaudia Alagierska-Szczepaniak 16, Anastazja Hryshchuk 15, Amanda Campos 11, Paulina Maj-Erwardt (l)oraz Kinga Drabek (l), Paulina Zaborowska, Zuzanna Górecka 2, Aleksandra Gryka 5, Sonia Stefanik. Trener: Alessandro Chiappini.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119