Siatkówka

Mistrz kraju pokonany. Chemik Police – ŁKS Commercecon Łódź 1:3

W niedzielne popołudnie biało-czerowno-białe pokonały w hitowym starciu, obecne mistrzynie Polski-Chemik Police 3:1, dzięki czemu fenomenalna seria siatkarek nadal trwa. MVP tego spotkania została Klaudia Alagierska.

Początek spotkania należał do łodzianek, które szybko wyszły na prowadzenie 9:5. W kolejnych minutach dyspozycja biało-czerwono-białych zaczęła coraz bardziej słabnąć, dzięki czemu policzanki zaczęły odrabiać straty względem gości, do czego m.in przykładała rękę dobrze prezentująca się Jovana Brakocevic. Niestety, mimo wzmożonych starań łodzianek, ostatecznie nie udało im się osiągnąć celu i pierwszy set padł łupem policzanek.

Drugi set rozpoczął się niezwykle wyrównanie, żadna z drużyn nie mogła zdobyć widocznego prowadzenia i szły na wymianę ciosów, doprowadzając do remisu 9:9. Wtedy wydawało się, że nastąpił jeden z kluczowych momentów tej części spotkania – gospodynią udało się zdobyć trzypunktowe prowadzenie i przejąć kontrolę nad setem. Jednak biało-czerwono-białe szybko wróciły do gry, wyrównując 15:15. Spotkanie toczyło się dalej ze zmiennym szczęściem, a o rozstrzygnięciu seta musiał zadecydować ponowie tie-brak. Tym razem łodzianki nie pomyliły się i wygrały 29:27.

Trzeci set początkowo zaczął układać się podobnie jak w poprzedni. Żaden z zespołów nie był w stanie wyjść na większe prowadzenie, a błędy popełniane przez „Wiewióry” nie pozwalały im na odskoczenie od rywalek. Ta sztuka udała się jednak w końcu łodzianką, które po udanym ataku na 23:20 zdobyły 3 oczka z rzędu. Wydawało się, że set za chwilę zostanie zamknięty przez łodzianki. Policzanki nie odpuszczały i próbowały jeszcze odrobić stratę, jednak dobra postawa Ełkaesianek pozwoliła im wygrać trzecią partię 25:22.

Ostatnia partia zaczęła się zdecydowanie po myśli biało-czerwono-białych, te szybko wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Gospodynie jednak nie spuszczały głowy i nadal walczyły jednak rozpędzone „Wiewióry” było dużo bardziej skuteczne, a efektem tego było kolejne punkty, na wyróżnienie zasługiwał zdecydowanie blok oraz przyjęcie. Mecz zakończyła Valentina Diouf po mocnym ataku. 

MVP spotkania została Klaudia Alagierska. .

Chemik Police – ŁKS Commercecon Łódź 1:3
(26:24; 27:29; 22:25; 20:25)


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119