Zwycięski jubileusz kapitan! Pałac – ŁKS 0:3

W poniedziałek kapitan ŁKS-u Commercecon Łódź – Katarzyna Zaroślińska-Król – rozegrała swój trzy setny mecz na najwyższym poziomie rozgrywkowym. „Łódzkie Wiewióry” zadbały o godne ukoronowanie jubileuszu i po niezwykle emocjonującym meczu pokonały Pałac Bydgoszcz.

W spotkanie dużo lepiej weszły Ełkaesianki, które zdołały wyjść na prowadzenie 5:0. Bydgoszczanki zdołały odrobić jeden punkt, ale nadal grę prowadziły podopieczne Michala Maška, które utrzymywały czteropunktową przewagę. W dalszych fazach pierwszego seta gospodynie zupełnie się pogubiły, a błędy w przyjęciu bezlitośnie wykorzystywały łodzianki, które w pewnym momencie prowadziły już 20:13. Mimo, że ŁKS nadal dysponował bezpieczną przewagą, to kilka nieudanych zagrań m.in. Katariny Lazović sprawiło, że przewaga „Łódzkich Wiewiór” zmalała do 4 „oczek”. Po przerwie na czas dla trenera Maska kolejny raz na blok rywalek nadziała się Lazović, która po tej akcji została zmieniona przez przez Anę Kalandadze. Niewiele to jednak pomogło, a Pałac doprowadził do remisu 24:24 i do wyłonienia zwycięzcy w pierwszej partii konieczna była gra na przewagi. W tej części seta Ełkaesianki zgotowały nam prawdziwy dreszczowiec. Rozpędzone bydgoszczanki zdołały w pewnym momencie wyjść na prowadzenie 27:26, jednak trzy kolejne akcje padły już łupem „Łódzkich Wiewiór”.

W drugim secie łodzianki tak, jak w końcówce pierwszej partii, nie radziły sobie najlepiej. W miejsce słabo grającej Britt Bongaerts pojawiła się Aleksandra Pasznik. Gra ŁKS-u wyglądała jednak na tyle źle, że trener Masek przy wyniku 5:10 zdecydował się wziąć czas. Z każdą kolejną piłką łodzianki jednak wracały do gry. Od stanu 18:16 dla gospodyń Ełkaesianki wygrały pięć kolejnych piłek i wyszły na prowadzenie 21:18. Tak jak w pierwszym secie końcówka pozostawiała wiele do życzenia w łódzkiej ekipie, tak w drugim Wiewióry nie pozostawiły złudzeń i wygrały 25:21. W całym spotkaniu było już 2:0 dla ŁKS-u.

Trzecią partię także lepiej zaczęły siatkarki z Bydgoszczy, które prowadziły 7:4. Błyskawicznie straty odrobiły jednak przyjezdne, doprowadzając do remisu 8:8. Gra toczyła się na styku. Ełkaesianki kilkukrotnie wychodziły na dwupunktowe prowadzenie, ale bydgoszczanki odrobiły straty z nawiązką i to one prowadziły 17:15. Pałac Bydgoszcz konsekwentnie prowadził grę i prowadził już 24:23, ale dobra gra i zimna krew w końcówce doprowadziły ŁKS Commercecon do końcowego triumfu 29:27 i w całym spotkaniu 3:0.

MVP spotkania została świętująca swój trzy setny mecz na najwyższym poziomie rozgrywkowym – Katarzyna Zaroślińska-Król.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(27:29, 21:25, 27:29)

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents() #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig() #2 {main} thrown in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0