Siatkówka

Polskie siatkarki zakończyły fazę grupową ME!

Pięć spotkań, cztery zwycięstwa, jedna porażka i tylko sześć przegranych setów – tak prezentuje się bilans reprezentacji Polski siatkarek po fazie grupowej Mistrzostw Europy. Podopieczne trenera Nawrockiego tym samym zapewniły sobie awans do 1/8 z drugiego miejsca w grupie!

Po pierwszych dwóch spotkaniach z kadrą Słowenii oraz Portugalii kibice polskiej siatkówki spodziewali się stosunkowo łatwej przeprawy w grupie. Jednakże od starcia z Ukrainą Polki zaczęły tracić sety. Łącznie straciły ich sześć – z czego aż trzy w meczu z Belgijkami.

Środowe starcie z reprezentacją Belgi było prawdziwym dreszczowcem. Każdy kolejny set padał łupem innej drużyny, a dwa spośród wszystkich pięciu zakończyły się grą na przewagi. Klaudia Alagierska nie spędziła w tym spotkaniu zbyt długiego czasu na parkiecie.

Czwartkowy mecz z Włoszkami również możemy uznać za rollercoaster, jednakże tym razem ze szczęśliwym zakończeniem. Polkom udało się pokonać wicemistrzynie świata 3:2. Duża w tym zasługa Alagierskiej, która rozpoczęła mecz w wyjściowej „6” i bez wątpienia była jedną z najlepszych zawodniczek polskiej kadry. Aleksandra Wójcik nie grała w żadnym z obu spotkań.

Taki układ wyników zagwarantował Polkom zajęcie drugiego miejsca w swojej grupie. Oznacza to, że starcie 1/8 finału rozegrają z Hiszpankami. Mecz ten odbędzie się już w niedzielę w łódzkiej Atlas Arenie.

Oprócz Polek do dalszej fazy awansowała pozostała dwójka „Łódzkich Wiewiór”. Eva Mori z reprezentacją Słowenii zajęła czwarte miejsce w grupie B, a kadra Serbii z Katariną Lazović w składzie bez trudu wygrała rywalizację w swojej grupie.