O przeciwniku..Wisła Płock

Sobotnie popołudnie tym razem piłkarze ŁKS-u spędzą na boisku w Płocku. Rywalem Łodzian będzie miejscowa Wisła, której sylwetkę przybliżymy w kolejnym artykule z cyklu „o przeciwniku”.

Wisła Płock po utrzymaniu w dramatycznych okolicznościach w ostatniej kolejce minionego sezonu, w obecna kampanie miała wkroczyć odmieniona. Rewolucje przeprowadzić miał Marek Józwiak, a wspomagać miał go znany z ciężkiej pracy trener Leszek Ojrzyński.

W sportowy projekt uwierzyli również znani ligowi wyjadacze, a cel jaki został przedstawiony przez zarząd był jasny, zbliżenie się do sezonu, w którym trenerem był Jerzy Brzęczek.

Płocczanie zostali szybko zweryfikowani przez ligowych rywali, a kolejne porażki sprawiały, że zamiast patrzeć w okolice czwartego miejsca musza spoglądać w okolice strefy spadkowej.

Po dwóch nieudanych kolejkach, którym Ojrzyński przyglądał się z perspektywy trybun (pokłosie niestosownego zachowania jeszcze w tamtym sezonie) zrezygnował ze swojej pracy z przyczyn osobistych, a szanse  a zaistnienie w roli szkoleniowca dostał Radosław Sobolewski.

Wiślak nie miał udanego debiutu, w którym to uległ Piastowi, ale już w meczu z Pogonią sprawił niespodziankę, a jego odmieniona drużyna wywiozła ze Szczecina trzy punkty.

Największą gwiazdą zespołu jest kapitan, środkowy pomocnik Dominik Furman. Co niektórzy uważają, ze jest jedynym godnym uwagi zawodnikiem w tej ekipy. Furmana zresztą bronią liczby, gdyż jest on odpowiedzialny za 70% trafień Nafciarzy.

Latem, o stabilizacji w klubie nie mogło być mowy. Z szatnią pożegnali się: Ariel Borysiuk, Adam Dźwigała, Igor Łasicki, Jakub Łukowski, Jake McGing, Semir Stilic, Nico Varela, Marcin Warcholak i ostatnio niesubordynowany Alan Stevanović.

W drugą stronę ruch także się odbywał i w sumie bilansujący zyski i straty to Wisła Płock się wzmocniła. Niebieską koszulkę od nowego sezonu założą: Hubert Adamczyk, Maciej Ambrosiewicz, Jarosław Fojut, Mikołaj Kwietniewski, Michał Marcjanik, Damian Michalski, Olaf Nowak, Jakub Rzeźniczak, Maciej Spychała, Piotr Tomasik, Jakub Wrąbel i ostatnio pozyskany Suad Sahiti.

Przewidywany skład Wisły Płock:

Thomas Dahne – Cezary Stefańczyk, Michał Marcjanik, Damian Michalski, Alan Uryga – Giorgio Merebashwili, Damian Rasak, Dominik Furman, Mateusz Szwoch, Ricardinho – Grzegorz Kuświk