Siatkówka

Zmarł trener Ryszard Felisiak

Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż w wieku 91 lat w czwartek nad ranem zmarł trener Ryszard Felisiak – twórca powojennej sekcji siatkarskiej ŁKS-u, zdobywca Pucharu Polski w 1976 roku oraz wychowawca wielu pokoleń łódzkich siatkarek.

W 1958 roku został trenerem reaktywowanej sekcji siatkarskiej Łódzkiego Klubu Sportowego. W ciągu ponad 20 lat pracy wychowywał kolejne pokolenia łódzkich siatkarek, zdobył wraz ze swoimi podopiecznymi Puchar Polski w 1976 r. oraz Mistrzostwo Polski juniorek w 1968 r. Wychowanki trenera Felisiaka, już pod wodzą trenera Matlaka zdobyły pierwsze Mistrzostwo Polski w 1983 r.

Trener Felisiak wspierający akcję kibicowania w trakcie Ligi Mistrzyń

W jednym z ostatnich wywiadów udzielonych w trakcie pracy w klubie, w latach 80. sam trener mówił: „Dla mnie najważniejszy był ŁKS i moje miasto Łódź. Zawsze byłem Ełkaesiakiem. Z pierwszą drużyną pracowałem 22 lata, co do dziś jest rekordem. ŁKS pozostał dla mnie najwspanialszym Klubem”.

Trener Felisiak ponadto prowadził reprezentację Polski juniorek, z którą zdobył pierwszy, historyczny brązowy medal Mistrzostw Europy, a w kadrze drużyny znalazło się wtedy pięć zawodniczek ŁKS-u.

Rodzinie oraz wszystkim bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Fot. ŁKS Commercecon Łódź