Jesteśmy w półfinale! BKS – ŁKS 1:3

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź pokonały w poniedziałek BKS Bielsko-Biała i awansowały do półfinału TAURON Ligi. Na tym etapie rozgrywek czeka na nie już Developres Rzeszów, który awans zapewnił sobie w sobotę.

W poniedziałkowym spotkaniu do składu „Łódzkich Wiewiór” powróciła Katarzyna Zaroślińska-Król. Atakująca uporała się z problemami zdrowotnymi i po jednym meczu pauzy mogła ponownie wyjść na parkiet.

Pierwszy set, jeszcze bez udziału głównej armaty zespołu, układał się od samego początku pod dyktando ełkaesianek. „Łódzkie Wiewióry” dość szybko wypracowały sobie sześciopunktową zaliczkę, która pozwoliła im zdominować rywalki. Nieco ospałe w pierwszej odsłonie meczu bielszczanki nie były w stanie nawiązać równiej walki z ełkaesiankami i z każdą kolejną chwilą traciły do nich coraz więcej punktów. Finalnie rozpędzone siatkarki ŁKS-u zatrzymało dopiero dobicie do 25 punktu.

Druga partia układała się już z kolei dużo bardziej wyrównanie. Co prawda nieco więcej wiatru złapały w niej gospodynie, które sześcioma szybkimi ciosami na początku seta wyszły na prowadzenie 6:0, ale „Łódzkie Wiewióry” z biegiem gry zdołały zniwelować stratę. Od stanu 17:17 ponownie na nieznaczne prowadzenie wyszły bielszczanki, ale tym razem zdołały je utrzymać i wygrać drugą partię w stosunku 25:22.

Trzecia odsłona spotkania przez znaczną większość trwania również przyniosła bardzo wyrównaną siatkówkę. Aż do stanu 12:12 obie ekipy punktowały niemalże równomiernie, a żadna ze stron nie była w stanie wypracować sobie znaczącej przewagi. Zmieniły to jednak trzy kolejne wygrane przez ełkaesianki piłki. Łodzianki złapały przez to nieco wiatru w żagle, a ich rywalki jakby się nieco rozbiły. Aż do zakończenia tej części gry „Łódzkie Wiewióry” prowadziły grę i utrzymywały do bielszczanek bezpieczny dystans.

Czwarty set był już tylko formalnością, jednak i on przyniósł sporo emocji. Po chwili wyrównanej batalii na prowadzenie wysunęły się ełkaesianki i przez znaczą część seta to one prowadziły grę. Waleczne gospodynie zdołały doprowadzić jednak do remisu po 17, po czym na chwilę to one przejęły kontrolę nad grą. Po chwili wymiany piłek na tablicy ponownie widniał remis, tym razem po 20. Kolejne akcje były już jednak popisem gry „Łódzkich Wiewiór”, które zapunktowały pięciokrotnie i przypieczętowały swój awans do półfinału TAURON Ligi.

BKS Bostik Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź 1:3
(26:25; 25:22; 21:25; 21:25)

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119