Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny piłkarzy po meczu z Zagłębiem Sosnowiec

W miniony weekend podopieczni Ireneusza Mamrota podzielili się punktami z ostatnim w tabeli Zagłębiem Sosnowiec. Gracze z alei Unii zagrali bardzo przeciętnie i nie potrafili poważnie zagrozić bramce gości. Tradycyjnie zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami w skali od 1 do 10.

Arkadiusz Malarz: Po za jednym błędem na przedpolu, pokazał się z pozytywnej strony. Co prawda tylko kilka razy został zmuszony do większego wysiłku, ale spisał się dobrze. W pierwszej połowie pewnie wyczekał Sobczaka i wygrał z nim pojedynek oko w oko. Miał też dobrą interwencje po strzale z dystansu. W drugiej połowie rywale głównie uderzali z dystansu, ale tutaj również kapitan ŁKS nie popełnił błędu.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,05

Kamil Dankowski: Od początku spotkania aktywny w ofensywie. W czwartej minucie świetnie pokazał się na prawej stronie i dośrodkował do Pirulo, ale ten nie potrafił pokonać Stępniowskiego. W drugiej połowie przez złe przyjęcie piłki został ukarany żółtą kartką, która wyklucza go z gry z Sandecją. Miał sporo szczęścia, bo gdyby nie było asekuracji i Dankowski byłby ostatnim obrońcą to wówczas sędzia miałby prawo pokazać mu czerwoną kartkę.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,56

Maciej Dąbrowski: Do 80 minuty gry spisywał się bez zarzutu. Czyścił w defensywie i nie popełniał większych błędów. W końcówce niestety zaliczył pod rząd trzy fatalne straty, po których piłkarze Zagłębia kontrowali ŁKS. Na ten moment jeden z wygranych zmiany trenera w ŁKS-ie. Drugi występ Dąbrowskiego za kadencji Mamrota i drugie czyste konto ełkaesiaków, a spora w tym zasługa Dąbrowskiego.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,62

Carlos Moros Gracia: Wskoczył do składu ŁKS za Jana Sobocińskiego, dzięki dobrej pracy na treningach w tygodniu. Zaliczył w tym meczu jeden poważny błąd – minął się z piłką w pierwszej połowie, a Sobczak pomknął sam na sam z Malarzem. Na szczęście błąd Hiszpana naprawił kapitan łodzian. Bliski zdobycia gola po rzucie rożnym wykonywanym przez Pirulo. Piłka po uderzeniu Carlosa o centymetry minęła bramkę Zagłębia.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,55

Adrian Klimczak: W ofensywie jak zwykle był aktywny i podłączał się do gry na skrzydle. W pierwszej połowie przytrafiła mu się fatalna strata na własnej połowie, po której było bardzo groźne pod bramką ŁKS. Dużo lepiej wyglądał w drugiej odsłonie gry, kiedy na boisku pojawił się Gryszkiewicz. Z Janczukowiczem ta współpraca na skrzydle nie układała się zbyt dobrze (szarpane podania i brak tempa). Kilka razy fajnie wbiegł z piłką w pole karne, ale zabrakło mu dobrej decyzji.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,55

Maksymilian Rozwandowicz: Uratował zespół przed utratą gola, blokując strzał Seedorfa. Bardzo anonimowy występ Maksa. Pod wodzą nowego trenera, ma mniej zadań ofensywnych, a ze względu na potencjał ataku Zagłębia nie musiał też wykazywać się w defensywie.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,31

Antonio Dominguez: Drugi mecz Hiszpana w środku drugiej linii i drugi poprawny. Więcej biega, ale też ma więcej miejsca by wykorzystać swój przegląd pola i technikę. W drugiej połowie także aktywny w defensywie, zanotował czysty wślizg po którym jednak Mateusz Szwed złamał gość strzałkową.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,7

Piotr Janczukowicz: Bezbarwny występ młodzieżowca ŁKS-u. Nie pokazał nic w tym spotkaniu. Słabo wyglądała jego współpraca i komunikacja z Klimczakiem. Często był spóźniony. Zmieniony w przerwie przez Gryszkiewicza.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,2

Michał Trąbka: Po pauzie za kartki, wskoczył do wyjściowego składu na pozycję numer „10” za Mikkela Rygaarda. W sobotę był bezproduktywny i nie pokazał nic szczególnego. Nie radził sobie z ostro i wysoko grającymi piłkarzami Zagłębia. Zmieniony już w przerwie.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,5

Pirulo: Oddał kilka strzałów na bramkę, ale nie miał problemów z ich wybronieniem golkiper Zagłębia. Najgroźniej było po jego strzale piętą, ale także tu bramkarz gości był lepszy. Po takim zawodniku jak Pirulo spodziewamy się znacznie więcej. Niestety pod koniec meczu pomocnik dostał żółtą kartkę, która wyeliminuje go z meczu z Sandecją.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,74

Łukasz Sekulski: Niezbyt obiecujący występ napastnika. Dużo biegał, jednak bez większego efektu. Nie oddał żadnego strzału, a to przede wszystkim z tego elementu powinniśmy rozliczać Sekulskiego.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,72

Mikkel Rygaard: Duńczyk cały czas szuka formy i  ciągle nie może „sprzedać” swoich wysokich umiejętności. W meczu z Zagłębiem usiadł na ławce rezerwowych, bo szanse na „dziesiątce” od trenera dostał Trąbka. Rygaard pojawił się na placu gry od początku drugiej połowy i spisał się ciut lepiej niż wspomniany „Trąbi”. Miał jedną dobrą sytuację do zdobycia gola, którą wykreował mu Gryszkiewicz, ale na raty ten strzał obronił Stępniowski. Niewiele zabrakło, aby w końcówce znalazł się oko w oko z bramkarzem, ale nie potrafił opanować piłki po zagraniu od Pirulo. Czekamy na zdecydowanie lepszą grę w wykonaniu „Wikinga”.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,2

Maciej Wolski: Wrócił na boisko po meczu przerwy i wrócił na prawą obronę. To sygnał, że Ireneusz Mamrot uniwersalnego zawodnika widzi w bloku defensywnym. Nie popełnił żadnego błędu, ale też nie pomógł w ofensywie swoimi rajdami. W meczu z Sandecją powinien wystąpić od początku, bo za czwartą żółtą kartkę pauzować będzie musiał Kamil Dankowski.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,31

Piotr Gryszkiewicz: Zagrał najlepiej z rezerwowych. Pokazał się z lepszej strony niż Janczukowicz w pierwszej połowie. Dobrze kontrolował piłkę i podobała nam się jego współpraca z Klimczakiem na lewym skrzydle. Oddał jeden strzał, który został zblokowany. Ponadto popisał się kilkoma krótkimi otwierającymi zagraniami, m.in. do Rygaarda. Nie zdziwimy się jak w Nowym Sączu dostanie szansę od trenera Mamrota w wyjściowym składzie ŁKS. Na zachętę za dobry mecz uznaliśmy „Gryszkę” najlepszym zawodnikiem biało-czerwono-białych w tym spotkaniu.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,92

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Jakub Tosik: Wszedł na murawę za grającego bardziej ofensywnie Domingueza, czym trener dał jasno do zrozumienia, że gra o utrzymanie bezbramkowego remisu. Tosik nic nie zepsuł, ani nic ekstra nie dał zespołowi. Raz fajnie napędził akcję drużyny dobrym przerzutem do Wolskiego na prawe skrzydło.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,4

Tomasz Nawotka: Wszedł na kilka minut do ataku za bezbarwnego Sekulskiego. W tym czasie był bezbarwny i miał mało kontaktów z piłką.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,31

Ireneusz Mamrot: Dobrze przepracował kolejny tydzień, ŁKS zagrał drugi mecz z rzędu bez straty bramki. Wiele do życzenia pozostawia jednak postawa ofensywy, która nie potrafiła wykreować żadnej sytuacji strzeleckiej. Trzeba przyznać, że Mamrot miał małe pole manewru w obliczu kontuzji Ricardinho i słabej formy Rygaarda.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,0


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119