Valentina Diouf nową atakującą ŁKS-u Commercecon Łódź!

ŁKS Commercecon szybko znalazł zastępstwo za Ivnę Colombo. Nową zawodniczką „Łódzkich Wiewiór” została Valentina Diouf – niezwykle doświadczona atakująca z imponującymi warunkami fizycznymi!

Valentina Diouf to Włoszka z senegalskimi korzeniami. Znaczną większość swojej kariery spędziła w najlepszych ligach świata – włoskiej oraz brazylijskiej. Atakująca zaliczyła także roczny epizod w Korei Południowej.

29-letnia atakująca ma na swoim koncie liczne sukcesy na arenie międzynarodowej. W 2011 roku z ekipą Foppapedretti Bergamo wywalczyła Superpuchar Włoch. Cztery lata później z Unedo Yamamay Busto Arsizio sięgnęła po srebro Ligi Mistrzyń, zdobywając przy okazji tytuł najlepszej atakującej turnieju finałowego, a w 2017 roku z tym samym zespołem dotarła do finału Pucharu CEV, zostając przy okazji MVP tych rozgrywek.

Włoszka może pochwalić się także imponującymi warunkami fizycznymi. Przy wzroście 203 cm, zasięg Valentiny w ataku to 324 cm. Z kolei w bloku nowa atakująca ŁKS-u może sięgnąć piłkę na wysokości 306 cm.

Doświadczona atakująca w ostatnich dniach rozwiązała kontrakt z Bartoccini Fortinfissi Perugia, więc bez problemu mogła przenieść się do ŁKS-u. W Perugii Diouf spotkała się m.in. z była rozgrywającą „Łódzkich Wiewiór” – Britt Bongaerts.

Valentina, witamy w Łodzi!