Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

ŁKS w Side. Obóz rozpoczęty!

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego rozpoczęli obóz przygotowawczy w tureckim Side. Ełkaesiacy do Turcji dotarli w piątek i od razu wzięli się do pracy.

Łodzianie do samolotu lecącego w kierunku Turcji wsiedli wczesnym rankiem. Co ciekawe z piłkarzami ŁKS-u leciał także ich pierwszy domowy rywal w wiosennej części pierwszoligowych zmagań – Korona Kielce. Samolot z ełkaesiakami o godzinie 12 wylądował  w Antalyi, skąd wyruszyli dalej do Side.

Po krótkim odpoczynku i obiedzie przyszedł czas na pierwszy trening, który rozpoczął się o godzinie 16.30 czasu polskiego. Zajęcia miały charakter wprowadzający, więc na ich początku najwięcej pracy, oprócz piłkarzy, miał trener przygotowania motorycznego. Później nie zabrakło piłek, tzw. ronda (czyli gry w popularnego dziadka) i przebieżek, które po podróży pozwoliły rozprostować kości. Warto dodać, że podczas piątkowych ćwiczeń trenerzy ŁKS-u pierwszy raz skorzystali z pomocy drona (za sterami stanął Paweł Drechsler), który rejestrował zajęcia ełkaesiaków spod chmur, chociaż tych dziś na tureckim niebie było niewiele.

Zimowy okres przygotowawczy ŁKS w Turcji spędza już czwarty raz. Na tegorocznym zgrupowaniu nie brakuje debiutantów – tych jest aż 11: Marek Kozioł, Mateusz Bąkowicz, Oskar Koprowski, Mieszko Lorenc, Nacho Monsalve, Bartosz Szeliga, Mateusz Kowalczyk, Jan Kuźma, Javi Moreno, Stipe Jurić i Maciej Radaszkiewicz. Kompletem tureckich przygotowań może pochwalić się zaledwie trzech ełkaesiaków: Dawid Arndt, Maciej Wolski i Maksymilian Rozwandowicz.

Do niedzieli ełkaesiacy trenować będą na tureckich boiskach. Już w poniedziałek przyjdzie czas na drugi zimowy, ale pierwszy podczas obozu, mecz sparingowy, Rywalem naszych piłkarzy będzie czarnogórski Rudar Pljevlja.