Betclic 1. LigaNewsPiłka Nożna

ŁKS w Side. Obóz rozpoczęty!

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego rozpoczęli obóz przygotowawczy w tureckim Side. Ełkaesiacy do Turcji dotarli w piątek i od razu wzięli się do pracy.

Łodzianie do samolotu lecącego w kierunku Turcji wsiedli wczesnym rankiem. Co ciekawe z piłkarzami ŁKS-u leciał także ich pierwszy domowy rywal w wiosennej części pierwszoligowych zmagań – Korona Kielce. Samolot z ełkaesiakami o godzinie 12 wylądował  w Antalyi, skąd wyruszyli dalej do Side.

Po krótkim odpoczynku i obiedzie przyszedł czas na pierwszy trening, który rozpoczął się o godzinie 16.30 czasu polskiego. Zajęcia miały charakter wprowadzający, więc na ich początku najwięcej pracy, oprócz piłkarzy, miał trener przygotowania motorycznego. Później nie zabrakło piłek, tzw. ronda (czyli gry w popularnego dziadka) i przebieżek, które po podróży pozwoliły rozprostować kości. Warto dodać, że podczas piątkowych ćwiczeń trenerzy ŁKS-u pierwszy raz skorzystali z pomocy drona (za sterami stanął Paweł Drechsler), który rejestrował zajęcia ełkaesiaków spod chmur, chociaż tych dziś na tureckim niebie było niewiele.

Zimowy okres przygotowawczy ŁKS w Turcji spędza już czwarty raz. Na tegorocznym zgrupowaniu nie brakuje debiutantów – tych jest aż 11: Marek Kozioł, Mateusz Bąkowicz, Oskar Koprowski, Mieszko Lorenc, Nacho Monsalve, Bartosz Szeliga, Mateusz Kowalczyk, Jan Kuźma, Javi Moreno, Stipe Jurić i Maciej Radaszkiewicz. Kompletem tureckich przygotowań może pochwalić się zaledwie trzech ełkaesiaków: Dawid Arndt, Maciej Wolski i Maksymilian Rozwandowicz.

Do niedzieli ełkaesiacy trenować będą na tureckich boiskach. Już w poniedziałek przyjdzie czas na drugi zimowy, ale pierwszy podczas obozu, mecz sparingowy, Rywalem naszych piłkarzy będzie czarnogórski Rudar Pljevlja.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119