Zapowiedź 27. kolejki Fortuna 1. Ligi

Tym razem nie w weekend, a już w środku tygodnia będziemy mogli emocjonować się starciami na boiskach Fortuna 1. Ligi. Co prawda nie obfituje ona w wiele spotkań drużyn walczących ze sobą bezpośrednio o lepsze miejsce na koniec sezonu, ale nie oznacza to, że nie dojdzie do kilku roszad w tabeli.  

27. kolejkę rozpoczniemy we wtorek w Legnicy, gdzie Miedź podejmie Górnika Łęczna. Wicelider nie jest w najlepszej formie, a aby nie spaść z miejsca gwarantującego bezpośredni awans do Ekstraklasy będzie musiał tam wygrać. W trakcie tego spotkania swój mecz rozegrają walczący o utrzymanie GKS Bełchatów Widzewem, którego forma również pozostawia wiele do życzenia. 

Środowe zmagania rozpoczną równolegle spotkania wiosennej rewelacji rozgrywek, Sandecji Nowy Sącz z Resovią oraz Stomilu Olsztyn z Koroną Kielce. Godzinę później zagrają ze sobą Odra Opole Chrobrym Głogów oraz Zagłębie Sosnowiec Arką Gdynia. Następnie rozpocznie się hit 27. kolejki Fortuna 1. Ligi, starcie sąsiadujących ze sobą w tabeli ŁKS-u Łódź Radomiakiem Radom, którzy przy potknięciu wicelidera mogą zająć jego miejsce. Wieczorem w Niecieczy odbędzie się jeszcze spotkanie Termaliki Puszczą Niepołomice. 

W czwartek kolejkę zamknie wyjazdowe spotkanie GKS-u Tychy z jednym z kandydatów do spadku – GKS-em Jastrzębie. 

Rozkład jazdy 27. kolejki Fortuna 1. Ligi:  

Wtorek, 27 kwietnia:
17:00 Miedź Legnica – Górnik Łęczna
17:40 GKS Bełchatów – Widzew  

Środa, 28 kwietnia:
16:00 Sandecja Nowy Sącz – Resovia Rzeszów
16:00 Stomil Olsztyn – Korona Kielce
17:00 Odra Opole – Chrobry Głogów
17:00 Zagłębie Sosnowiec – Arka Gdynia
17:40 ŁKS Łódź – Radomiak Radom
20:00 Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Puszcza Niepołomice

 Czwartek, 29 kwietnia:
17:40 GKS Jastrzębie – GKS Tychy 

Fot. ŁKS Łódź / Cyfrasport