Pójść za ciosem. Zapowiedź meczu z Zagłębiem Sosnowiec

Po bardzo udanym meczu derbowym z Widzewem, przed ełkaesiakami kolejny test. Podopieczni Wojciecha Stawowego w sobotę zmierzą się na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec. Początek spotkania na Stadionie Ludowym o 17:00.

Zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego kapitalnie rozpoczęli rozgrywki Fortuna I ligi w sezonie 2020/21. Łodzianie zajmują fotel lidera z kompletem dziewięciu punktów. Nasi piłkarze nie stracili jeszcze w tym sezonie gola, a zdobyli aż dziewięć bramek. Ponadto ogromną satysfakcję kibice biało-czerwono-białych mogą czuć po środowych derbach, w których ełkaesiacy pokonali przy alei Piłsudskiego Widzew 2:0.

Czasu na świętowanie derbowego zwycięstwa nie było zbyt dużo, ponieważ ŁKS już w sobotę zagra kolejny mecz ligowy z Zagłębiem Sosnowiec.

Piłkarze Krzysztofa Dębka dotychczas zdobyli trzy oczka, po wygraniu spotkania domowego z GKS-em Tychy. Gorzej sosnowiczanie radzą sobie na wyjazdach, bo dwukrotnie wrócili do domu na tarczy, przegrywając z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza i Odrą Opole.

Nie będzie to łatwe spotkanie dla łodzian, ale jest to dobra okazja na pójście za ciosem po derbowej wygranej i umocnienie się na ligowym szczycie.

Mecz z Zagłębiem Sosnowiec będzie wyjątkowy dla piłkarza ŁKS-u Tomasza Nawotki, który 2,5 sezonu spędził w klubie ze Stadionu Ludowego. Być może ten wszechstronny zawodnik dostanie więcej czasu na zaprezentowanie swoich umiejętności, bo w ostatnich spotkaniach wchodził tylko na końcówki.

Wypowiedzi przedmeczowe

Patryk Małecki (pomocnik Zagłębia): – ŁKS to bardzo dobra drużyna, która ma indywidualności, potrafi grać w piłkę. Ale my musimy się skupić przede wszystkim na sobie, a nie na rywalu. Chcemy zagrać jak najlepszy mecz i zainkasować trzy punkty. Każdy z nas jest świadomy tego, co to za drużyna, jaka jest groźna. Oglądaliśmy spotkanie z Widzewem i rzeczywiście przyjemnie się oglądało derby Łodzi. Każdy z nas z tego oglądania mógł wyciągnąć wnioski dla siebie. Jest pewne, że na Ludowy przyjedzie silny zespół i trzeba podejść do tego meczu w stu procentach skoncentrowanym.

Wojciech Stawowy (trener ŁKS): – Wygraliśmy derby w dobrym stylu, pewnie, no i sprawiło to wiele radości naszym kibicom i nam osobiście. W ogóle wszystkim ludziom, którzy są związani z ŁKS-em. Mamy świadomość, że derby już za nami. Przed nami kolejne spotkania i skupiamy się na nich. Moi piłkarze stanęli na wysokości zadania, grali bardzo ambitnie z dużą determinacją. Nie odstawiali nogi w żadnej z sytuacji kontaktowych. Po każdym meczu są jakieś drobne urazy, po tym również. Ale mam na szczęście na tyle twardych zawodników, że nikt nie jest pozbawiony możliwości gry z Zagłębiem Sosnowiec.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela Fortuna I ligi po 3. kolejkach

Sytuacja kadrowa

Wojciech Stawowy w spotkaniu z Zagłębiem będzie mógł skorzystać z wszystkich zawodników, poza kontuzjowanym Marcelem Wszołkiem. Kilku piłkarzy jest poobijanych po derbowym meczu, ale są gotowi do gry. Jednakże sternik ŁKS zapowiedział, że dokona kilku zmian w wyjściowym składzie z powodu dużego natężenia spotkań w tym tygodniu.

W zespole z Sosnowca nikt nie narzeka na poważne urazy.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Zagłębiem Sosnowiec będzie transmitowane na platformie IPLA.TV. Początek transmisji od 17:00.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Wojciech Myć (Lublin)

Asystenci: Bolesław Rosa, Filip Sierant

Sędzia techniczny: Damian Gawęcki

Przewidywane składy

Zagłębie Sosnowiec: Krystian Stępniowski – Dawid Ryndak, Lukas Duriska, Mateusz Grudziński, Dawid Gojny – Mateusz Szwed, Joao Oliveira, Martim Maia, Szymon Pawłowski, Patryk Małecki – Olaf Nowak.

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Maciej Wolski, Maciej Dąbrowski, Jan Sobociński, Adrian Klimczak – Maksymilian Rozwandowicz, Dragoljub Srnić, Michał Trąbka – Adam Ratajczyk, Pirulo – Samu Corral.

Przeczytaj także o meczu Zagłębie Sosnowiec – ŁKS

Historia meczów z Zagłębiem Sosnowiec