O rywalu…Zagłębie Sosnowiec

Kolejnym ligowym rywalem ŁKS-u będzie Zagłębie Sosnowiec. Dla klubu z województwa śląskiego będzie to drugi sezon na zapleczu ekstraklasy. Zespół Zagłębia dwa sezony temu spadł z najwyższej klasy rozgrywkowej, zajmując ostatnie miejsce w tabeli. Drużyna z Sosnowca ma ambicje, aby w niedługim czasie znów zagrać na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

Od 2013 roku funkcję prezesa Zagłębia sprawuje Marcin Jaroszewski. Trenerem zespołu z Sosnowca od 1 maja 2020 jest Krzysztof Dębek, który zastąpił na stanowisku pierwszego trenera Dariusza Dudka.

W poprzednim sezonie Zagłębie Sosnowiec zajęło 11 miejsce w Fortuna I lidze. Do ostatniej kolejki zespół ze Stadionu Ludowego walczył o pozostanie na zapleczu Ekstraklasy. Sosnowiczanie zdobyli 44 punkty w 34 meczach i nad szesnastą Olimpią Grudziądz, która spadła do II ligi mieli tylko cztery punkty przewagi.

W poprzednim sezonie Stadion Ludowy na którym swoje mecze rozgrywa Zagłębie nie było twierdzą nie do zdobycia. W 17 kolejkach piłkarze z Sosnowca mieli bilans 5-4-8, przy stosunku bramkowym 23-31.

Najlepszym strzelcem drużyny w rozgrywkach 2019/20 był  Fabian Piasecki, który zdobył 17 goli w I lidze. Ten wynik pozwolił napastnikowi Zagłębia zdobyć koronę króla strzelców. Snajper klubu z Sosnowca dobrą postawą i skutecznością zapracował sobie na transfer do ekstraklasowego Śląska Wrocław.

W barwach Zagłębia występuje kilku bardzo doświadczonych zawodników, którzy rozegrali po kilkaset spotkań na poziomie Ekstraklasy. Do największych gwiazd zespołu zaliczyć można Szymona Pawłowskiego który występował w Zagłębiu Lubin, Lechu Poznań czy Bruk-Becie Termalice Nieciecza na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Kolejnym dużym nazwiskiem jest Patryk Małecki znany z gry przez wiele sezonów dla Wisły Kraków. Do tej dwójki doświadczonych pomocników można dodać jeszcze obrońcę Piotra Polczaka, który w barwach Cracovii na poziomie ekstraklasy rozegrał ponad 100 spotkań. Doświadczony obrońca ma również występy w najwyższej klasie rozgrywkowej w Rosji.

Przed sezonem zespół Zagłębia opuściło dziesięciu zawodników: Bartłomiej Babiarz (Wigry Suwałki), Rafał Grzelak (Korona Kielce), Tomasz Hołota (brak klubu), Kacper Łopata (rezerwy Sheffield United), Tomasz Nawotka (ŁKS Łódź), Fabian Piasecki (Śląsk Wrocław), Rubio (Cracovia), Jakub Sinior (Skra Częstochowa), Wojciech Słomka (Skra Częstochowa). Oprócz wspomnianego wcześniej Piaseckiego, jako osłabienie drużyny można uznać odejście Rafała Grzelaka do Korony Kielce oraz Tomasza Nawotki który został piłkarzem Łódzkiego Klubu Sportowego.

W ich miejsce do klubu dołączyli: Lukáš Ďuriška (Olimpia Grudziądz), Dawid Gojny (GKS 1962 Jastrzębie) Gonçalo Gregório (SC Braga) Mateusz Grudziński (Legia Warszawa), João Oliveira (Académico de Viseu FC), Michał Kieca (Skra Częstochowa), Nikolas Korzeniecki (rezerwy), Martim Maia (Casa Pia AC), Olaf Nowak (Zagłębie Lubin), Mateusz Popczyk (rezerwy), Jakub Sangowski (Lechia II Gdańsk), a także Łukasz Turzyniecki (Widzew).

Podopieczni Krzysztofa Dębka w pierwszych trzech kolejkach tego sezonu, ponieśli dwie porażki na wyjeździe w stosunku 0:1, z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza oraz Odrą Opole. W jedynym rozegranym spotkaniu na własnym stadionie sosnowiczanie wygrali pewnie 3:0 z GKS-em Tychy. Z trzema punktami na koncie zajmują 11 miejsce w tabeli Fortuna I ligi.

Drużyna Zagłębia Sosnowiec w poprzednim sezonie mierzyła się z Łódzkim Klubem Sportowym w Pucharze Polski. Górą w tym spotkaniu byli ełkaesiacy, którzy wygrali 3:0 po golach Pyrdoła, Bogusza i Kujawy.

Spotkanie czwartej kolejki Fortuna I ligi, pomiędzy Zagłębiem, a ŁKS-em odbędzie się  w sobotę 19 września o godzinie 17:00 na Stadionie Ludowym w Sosnowcu.

Opracował: Bartek

Foto: Oxy

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119