Podsumowanie rundy jesiennej 2020: Asysty

W drugiej odsłonie podsumowania rundy jesiennej w wykonaniu ełkaesiaków zajmiemy się piłkarzami z największą ilością asyst w Fortuna I lidze. W naszej klasyfikacji asyst wliczamy ostatnie podania oraz wywalczone rzuty karne. 

Liderem asyst w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego jest Przemysław Sajdak, choć młodzieżowiec na początku sezonu nie był pierwszym wyborem trenera Wojciecha Stawowego. Pierwszą asystę w sezonie na swoim koncie zapisał 4 października, kiedy to wywalczył rzut karny w starciu domowym z Resovią. Nieco ponad miesiąc później „Sajdi” zaliczył dwa ostatnie podania przy trafieniach Pirulo i Antonio Domingueza z Chrobrym Głogów. Dwie asysty dopisał na swoim koncie także w meczu ze swoim byłym klubem Puszczą Niepołomice – dwa wywalczone karne, po których do siatki trafiał Dominguez. 

fot. ŁKS Łódź / Cyfrasport

Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmuje Pirulo, który zgromadził cztery asysty. Z kolei na najniższym stopniu podium znalazło się ex qvo pięciu piłkarzy: Adrian Klimczak, Piotr Gryszkiewicz, Samu Corral, Michał Trąbka oraz Antonio Dominguez. 

Wszystkie asysty ełkasiaków w rundzie jesiennej (w tym wywalczone karne):

Przemysław Sajdak – 5

Pirulo – 4

Adrian Klimczak, Piotr Gryszkiewicz, Michał Trąbka, Samu Corral, Antonio Dominguez – 2

Adam Ratajczyk, Maciej Dąbrowski, Maciej Wolski, Jan Sobociński, Kamil Dankowski – 1