Tutyškinas nominowany do prestiżowej nagrody na Litwie

Artemijus Tutyškinas znalazł się wśród dziewięciu piłkarzy nominowanych do nagrody dla najlepszego młodego piłkarza na Litwie.

Gracz wypożyczony do ŁKS-u z włoskiego Crotone, w ostatnich miesiącach regularnie jest powoływany do seniorskiej reprezentacji Litwy. Na swoim koncie ma cztery występy w narodowych barwach i jest jednym z przyszłościowych graczy, na których będzie budowana kadra. 

O miano najlepszego młodego litewskiego gracza, Tutyškinas powalczy ośmioma innymi graczami. A są nimi: Natanas Žebrauskas (Greuther Fürth), Gustas Jarusevičius (Żalgiris Wilno), Karolis Žebrauskas (Banga), Benas Šatkus (VfL Osnabrück), Motiejus Burba (Żalgiris Wilno), Augustinas Klimavičius (FC Hegelmann), Gvidas Gineitis (Torino), oraz Armandas Kučys (Kalmar).

Do 15 stycznia włącznie trwać będzie pierwsza tura głosowania. Od 16 stycznia rozpocznie się druga tura, gdzie w walce o tą nagrodę zostanie trzech piłkarzy. Wręczenie nagród odbędzie się 31 stycznia w Kownie. Głosować na zawodnika Łódzkiego Klubu Sportowego można TUTAJ.

Foto: LFF