Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Wojciech Stawowy opuszcza ŁKS!

Sobotnie spotkanie z Widzewem było ostatnim, w którym Wojciech Stawowy poprowadził Łódzki Klub Sportowy. Tuż po spotkaniu władze klubu postanowiły rozstać się z dotychczasowym szkoleniowcem.

Wojciech Stawowy objął funkcję trenera Łódzkiego Klubu Sportowy 4 maja 2020 roku. Wówczas równie dużym zaskoczeniem było rozstanie z wcześniejszym szkoleniowcem „Rycerzy Wiosny” – Kazimierzem Moskalem. Stawowy dostał od zarządu jedno zadanie – wrócić do PKO BP Ekstraklasy po jednym sezonie na drugim poziomie rozgrywkowym. Misji nie uda się mu jednak dopełnić.

Na ławce trenerskiej ŁKS-u Wojciech Stawowy zasiadł łącznie 33 razy. Złożyło się na to 11 meczów PKO BP Ekstraklasy, 3 pojedynki Fortuna Pucharu Polski oraz 19 starć w ramach Fortuna 1 Ligi. Średnia punktów, którą w tym czasie zanotowali ełkaesiacy to 1,41 „oczka” na mecz, choć wynik ten mocno zaniża końcówka poprzedniego sezonu.

Wpływ na decyzję o rozstaniu z Wojciechem Stawowym miały ostatnie wyniki ŁKS-u, które nie do końca były zadowalające. Wraz z pierwszym trenerem klub opuszcza również jego asystent – Roland Thomas.

Trenera zapamiętamy w Łodzi na pewno z wygranych derbów na Widzewie, ale też co ważne – z poszanowania dla przeplatanki.

Funkcję pierwszego trenera ma objąć Ireneusz Mamrot.

Dziękujemy trenerze!

fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport