Piłka NożnaWypowiedzi

Adam Marciniak: Ekstraklasa to dla nas wszystkich wielka nagroda

Nasz nowy kapitan, Adam Marciniak i lewy pomocnik Bartosz Szeliga, zmierzyli się z pytaniami od kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego. Z nowego filmu na kanale ŁKS TV mogliśmy dowiedzieć się jak czują się po awansie do PKO BP Ekstraklasy. Czy Adam Marciniak planuje dalszą przyszłość z klubem? Kiedy zamierza skończyć karierę? Ciekawi? Sprawdźcie!

O skojarzeniach związanych z awansem:

Sam awans kojarzy mi się z niesamowitą radością. To dla nas wszystkich wielka nagroda, za ten ostatni sezon i za to jak ciężką pracę wykonaliśmy. Kluczowy moment to mecz z Arką, łzy szczęścia i ulga.

O tym kiedy planuje skończyć karierę:

Już w zeszłym roku myślałem, że poprzedni sezon będzie moim ostatnim. Nie mam sprecyzowanych planów. Żyję z meczu do meczu. Może okazać się już po drugiej kolejce, że się nie nadaję. Może być też tak, że to będzie wspaniały sezon dla klubu, dla mnie i wraz z klubem uznamy, że będzie jeszcze jeden rok.

O tym w jakiej roli widzi się po zakończeniu kariery:

– Wszystko się może wydarzyć. Z wiekiem przychodzi coś takiego, że jak gdzieś ta perspektywa, że to się kiedyś skończy zagląda w oczy, zdajesz sobie sprawę, że będzie Ci tego bardzo brakować. Bardzo bym chciał być w jakiejś roli w klubie, przeżywać te mecze od środka i mieć jakiś tam wpływ, żeby tą malutką cegiełkę dalej dokładać.

O swojej ulubionej roli na boisku:

Zawsze mówię, że wolę tą pozycję stojącą niż siedzącą obok. Moją nominalną pozycją zawsze była lewa obrona, w tym momencie środek obrony jest optymalną pozycją dla mnie.

O tym czy jest w stanie „dobić” do pułapu 300 meczów w Ekstraklasie:

– Jak przychodziłem dwa i pół roku temu do klubu to na to liczyłem, później tę nadzieję straciłem. Teraz będę robił wszystko żeby dołączyć do tego klubu „trzystu”, tak jak Witek Leszczyński czy Boguś Wyparło. Marzenie stało się celem i czemu o to nie powalczyć.

O negocjacjach kontraktowych:

– U mnie wszystko zamknęło się na „małej czarnej” kawie z prezesem Salskim. Ja jestem sporo starszym zawodnikiem od Bartka i kwestia tego, że to jest rok, a nie dwa jest rozsądna. Ja byłem bardzo szczęśliwy. Udało się w tej rundzie być pierwszym zawodnikiem jedenastki, więc to, że ŁKS mnie jeszcze chce, jest dla mnie fantastyczną sprawą.

O poczuciu udowodnienia czegoś sobie i innym:

– Ja też udowodniłem sobie i ludziom wokół. Miałem poczucie, że mój czas mija, a jednak się okazało, że to nie był ten moment. Dałem radę i bardzo jestem z tego powodu szczęśliwy. Przełamałem swoje słabości, potrafiłem wykrzesać z siebie jeszcze trochę energii. Kończąc ten sezon, byłem zadowolony z siebie nie tylko ja, ale też ludzie.

O różnicach między Ekstraklasą a I ligą:

– Dla mnie Ekstraklasa, jeśli chodzi o naszą ligową piłkę to było coś zupełnie innego. W Ekstraklasie zawsze grają wielkie kluby z wielką historią. Tu czujesz się jak piłkarz, już od momentu jak autokar wjeżdża na stadion. Już ta otoczka sprawia, że masz wrażenie, że za chwilę naprawdę jest wielki mecz. Różnica między 2, a 1 ligą jest duża mniejsza niż między 1 ligą, a Ekstraklasą.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119