Betclic 1. LigaPiłka Nożna

Umocnić się na fotelu lidera. Zapowiedź meczu z GKS-em 1962 Jastrzębie

Ełkaesiacy po przekonywującym zwycięstwie z Koroną Kielce wrócili na fotel lidera Fortuna I ligi. W najbliższej kolejce gracze z alei Unii Lubelskiej powalczą o utrzymanie pierwszego miejsca i wygranie kolejnego wyjazdowego spotkania. Rywalem będzie nieobliczalny zespół GKS-u 1962 Jastrzębie. Pierwszy gwizdek arbitra w sobotę o 12:30. 

Ostatnie dni były bardzo udane dla podopiecznych Wojciecha Stawowego. Łodzianie po wygranych z Chrobrym Głogów i Koroną Kielce awansowali na pierwsze miejsce w tabeli i z góry patrzą na resztę ligowej stawki. Formą błysnęli Hiszpanie, którzy byli odpowiedzialni za wszystkie sześć zdobytych bramek w tych meczach. Dobrze funkcjonuje też defensywa, która ma już na swoim koncie sześć czystych kont w 10 dotychczas rozegranych kolejkach.

W sobotę biało-czerwono-biali zmierzą się z GKS-em 1962 Jastrzębie, które znajduje się tuż nad strefą spadkową. Zespół prowadzony przez Pawła Ścieburę rozegrał już 11 spotkań w tym sezonie ligowym i zdobył w nich tylko cztery punkty. Nie jest to wymarzony wynik, ale jastrzębianie nadal są nad kreską. GKS długo pozostawał bez zwycięstwa w tym sezonie i dopiero 7 listopada udało im się zdobyć komplet punktów na ciężkim terenie w Opolu.

Mecz ŁKS-u z GKS-em będzie szczególny dla jednego piłkarza gospodarzy. Jest nim Lukas Bielak, który w latach 2017-19 bronił barw Łódzkiego Klubu Sportowego i zaliczył dwa awanse do I ligi i Ekstraklasy. Dla Słowaka będzie to pierwsze spotkanie przeciwko byłym kolegom z drużyny po opuszczeniu Łodzi. W ostatnich spotkaniach 33-latek jest podstawowym zawodnikiem w zespole i można śmiało powiedzieć, że ma duże szanse na znalezienie się w wyjściowym składzie w sobotę.

Ełkaesiacy są murowanym faworytem tego spotkania, lecz nie mogą lekceważyć swoich najbliższych rywali, bo GKS w ostatnich latach niejednokrotnie pokazywał, że potrafi dobrze grać w piłkę i urywać punkty wyżej notowanym zespołom. Ewentualne zwycięstwo w sobotę może umocnić drużynę z alei Unii na fotelu lidera Fortuna I ligi. 

Wypowiedzi przedmeczowe

Wojciech Stawowy (trener ŁKS-u):Spodziewam się tak jak w każdym meczu trudnej przeprawy. Nie ma łatwych meczów w pierwszej lidze, ani w żadnej innej. Weryfikacja zespołu przez pryzmat miejsca w tabeli byłaby dużym błędem z naszej strony. To jest nasz najbliższy rywal i najważniejszy mecz dla nas. Tutaj skupiamy swoją uwagę i koncentrację. Chcemy zagrać dobre spotkanie, przynajmniej tak dobre jak z Koroną Kielce. Tylko i wyłącznie ten mecz absorbuje naszą uwagę. 

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela Fortuna I ligi

Sytuacja kadrowa

Trener Wojciech Stawowy w sobotę nie będzie mógł skorzystać z Piotra Gryszkiewicza i Macieja Dąbrowskiego. Ten pierwszy boryka się z urazem, a drugi ma zaległości treningowe i nie pojechał z drużyną do Jastrzębia. Oczywiście nie wystąpi też Marcel Wszołek, który cały czas przechodzi rehabilitację po operacji kolana.

W drużynie GKS-u nie zobaczymy kontuzjowanych Daniela Szczepana, Adama Wolniewicza, Dominika Szczęcha i Michała Bojdysa.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z GKS-em 1962 Jastrzębie będzie transmitowane na platformie IPLA.TVPoczątek transmisji od 12:30. 

Kursy bukmacherów 

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Tomasz Wajda (Żywiec)

Asystenci: Sławomir Kowalewski, Marcin Jakowenko

Sędzia techniczny: Mateusz Bielawski

Przewidywane składy

GKS 1962: Mariusz Pawełek – Szymon Zalewski, Mateusz Bondarenko, Michał Rutkowski, Dawid Witkowski – Farid Ali, Lukas Bielak, Daniel Feruga, Marek Mróz, Kamil Jadach – Daniel Rumin.

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Maciej Wolski, Carlos Moros Gracia, Jan Sobociński, Adrian Klimczak – Jakub Tosik, Michał Trąbka, Przemysław Sajdak – Pirulo, Tomasz Nawotka – Łukasz Sekulski.

Przeczytaj więcej o meczu GKS 1962 – ŁKS

Historia meczów z GKS-em 1962 Jastrzębie

Znamy sędziego meczu w Jastrzębiu

Łukasz Sekulski: Jedziemy do Jastrzębia po trzy punkty

Wojciech Stawowy: Jak w każdym meczu spodziewamy się trudnej przeprawy

O rywalu… GKS Jastrzębie


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119