Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Michał Zapart członkiem sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny!

Wychowanek Łódzkiego Klubu Sportowego, trener bramkarzy w Akademii ŁKS oraz rezerwach klubu, a od dziś członek sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny “Rycerzy Wiosny”. Michał Zapart jako asystent pierwszego trenera wzmocni sztab trenera Marcina Pogorzały.

Michał Zapart jest wychowankiem Łódzkiego Klubu Sportowego. W koszulce z przeplatanką na piersi “Zapi” występował w drużynach młodzieżowych, w tym w Centralnej Lidze Juniorów U19, będąc jej kapitanem. W 2018 roku Zapart zdecydował się jednak zakończyć piłkarską karierę

Po odwieszeniu butów na kołek i propozycji dyrektora sportowego Krzysztofa Przytuły, Zapart zdecydował się wejść na ścieżkę szkoleniową. Plan na trenerski rozwój byłego bramkarza ŁKS-u został przemyślany i powiązany z rozwojem w strukturach Akademii Łódzkiego Klubu Sportowego. Więcej o powodach tej decyzji można przeczytaj TUTAJ.

Moje marzenie się trochę zmieniło, ale nadal chcę pracować z przeplatanką na piersi. Nie będę jednak jak Bodzio, chciałbym zostać zapamiętany jak Krzysztof Dowhań (wieloletni trener bramkarzy – przyp. Red.) w Legii Warszawamówił w 2018 roku Michał Zapart.

W trenerskich strukturach Akademii ŁKS Michał Zapart jest od lata 2018 roku. W tym czasie młody trener miał okazję szkolić wielu bramkarzy drużyn młodzieżowych, ale i pierwszej drużyny “Rycerzy Wiosny”. W ostatnim czasie wychowanek “Rycerzy Wiosny” był częścią ekipy trenerskiej trzecioligowych rezerw, a dziś oficjalnie stał się częścią sztabu szkoleniowego pierwszoligowej drużyny ŁKS-u, w którym będzie pełnił funkcję asystenta pierwszego trenera.

Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, ale również docenienie przez klub oraz trenerów mojej pracy. Towarzyszą mi ogromne emocje, lecz nie udałoby się to gdyby nie sztab, z którym mogłem się rozwijać w rezerwach. Oni, jak również inni trenerzy grup młodzieżowych, to znakomici fachowcy, od których czerpałem i mam nadzieję, że będę czerpał dalej. Przeszedłem drogę od juniora, wolontariusza, zawodnika trenującego w pierwszym zespole, trenera akademii aż do trenera w pierwszym zespole. Wierzę w to, że ta historia dalej będzie się pisała. Praca trenera to wyrzeczenia, dlatego też z tego miejsca chciałbym podkreślić jak ważne jest wsparcie osób wokół – przyznaje za pośrednictwem oficjalnej strony klubu Michał Zapart.

Michał, życzymy jak najwięcej sukcesów w nowej roli!


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119