Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

O rywalu… GKS Jastrzębie

Już jutro piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego zagrają na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie. Przed spotkaniem sprawdzamy co słychać u rywala, z którym Ełkaesiacy mieli okazję już kilkukrotnie się mierzyć.

Ostatnie lata w klubie z Jastrzębia-Zdroju z całą pewnością można nazwać tymi „grubymi”. Po ucieczce z czwartego poziomu rozgrywkowego jastrzębianie jako beniaminek, wespół z ŁKS-em, awansowali po sezonie 2017/18 do grona pierwszoligowców, w którym już chyba na dobre się zadomowili. Po dość wysokim, piątym miejscu w pierwszym sezonie na drugim szczeblu rozgrywkowym, w następnej kampanii pojawiły się jednak delikatne problemy i GKS do samego końca musiał walczyć o ligowy byt.

Ten całe szczęcie dla gospodarzy sobotniego starcia udało się zachować, jednak nie najlepsza postawa na boisku spowodowała, że latem klub przeszedł mała rewolucję kadrową. Klub z Jastrzębia opuściło wtedy 9 zawodników, którzy w znacznej większości trafili do klubów z niższych lig: Kamil Adamek, Petr Galuška, Dawid Gojny, Bartosz Jaroszek, Filip Karmański, Daniel Liszka, Łukasz Norkowski, Kamil Szymura, Damian Tront.

Ich miejsce przy Harcerskiej zajęli przedstawiciele tych nieco mniejszych klubów, ale i dobrze znani pierwszoligowym kibicom zawodnicy: Jakub ApolinarskiMateusz BondarenkoTomasz DzidaDaniel FerugaDaniel RuminMichał RutkowskiDominik SokółKryspin SzcześniakDawid WitkowskiMichał ZabielskiSzymon ZalewskiŁukasz Zejdler a także dobrze znany w Łodzi Lukáš Bielák, który po wywalczeniu drugiego z rzędu awansu zdecydował się kontynuować karierę na zapleczu ekstraklasy.

Wkomponowanie w zespół nowych piłkarzy z początkiem bieżącego sezon nie szło trenerowi Pawłowi Ścieburze najlepiej. GKS po 11 ligowych bataliach zajmuje dopiero przedostatnie miejsce w tabeli, a na swoim koncie zanotował zaledwie jeden remis z Miedzią Legnica oraz dość sensacyjne zwycięstwo z rewelacją sezonu – Odrą Opole. Dokładając do tego zaledwie jedno wygranie spotkanie w ramach Fortuna Pucharu Polski i dość bolesną porażkę zanotowaną w 1/16 tych rozgrywek jawi nam się obraz nie najlepszego początku sezonu.

GKS Jastrzębie jest jednak zawsze groźnym i niewygodnym przeciwnikiem. Świadczyć może o tym chociażby to, że w większości przegranych w tym sezonie spotkań jastrzębianie nie byli znacząco gorsi od swoich rywali. Umiejętność prowadzenia równej potyczki z całą pewnością może dużo dać, jeżeli tylko podopieczni trenera Ściebury dopomogą szczęściu i zaczną strzelać nieco więcej bramek.

fot. Nowiny.pl


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119