Sytuacja kadrowa po obozie w Woli Chorzelowskiej

Wojciech Stawowy po obozie w Woli Chorzelowskiej przedstawił sytuację zdrowotną piłkarzy Łódzkiego Klubu Sportowego. W sparingach z Koroną Kielce i Stalą Mielec nie mogli wystąpić kontuzjowani Aleksander Bobek, Maciej Wolski, Samu Corral, Maciej Dampc i Marcel Wszołek. 

Maciej Dampc doznał urazu mięśnia dwugłowego co bardzo mnie martwi. Dołączył do nas po powrocie z wypożyczenia i chcieliśmy go przetestować w meczu kontrolnym. Nabawił się urazu na piątkowym treningu i nie mógł zagrać. Natomiast pozostałe urazy były związane z naszą asekuracją, by nie narazić zawodników na pogłębienie się kontuzji. Mam na myśli tutaj Maćka Wolskiego, Samu Corrala i to oni nie zagrali właśnie z tego powodu. Nie chcieliśmy żeby to przerodziło się w coś gorszego, bo trudy obozu były dość duże, praca była dość ciężka. Na szczęście pomimo tej ciężkiej pracy wracamy z obozu bez ciężkich ubytków kadrowych poza Maćkiem Dampcem – powiedział trener ełkaesiaków.

Oprócz Macieja Dampca wszyscy zawodnicy powinni trenować z pełnym obciążeniem od wtorku, kiedy to zacznie się mikrocykl treningowy przed starciem ze Śląskiem Wrocław w Pucharze Polski, choć pod znakiem zapytania stoi udział w zajęciach Marcela Wszołka. Młody pomocnik podczas obozu nie mógł trenować z drużyną na 100% z powodu kontuzji kolana, której nabawił się w jednym z meczów kontrolnym rezerw.