Jakub Tosik: Jesteśmy w stanie wygrywać każdy mecz

Nowy nabytek Łódzkiego Klubu Sportowego Jakub Tosik jest przekonany, że zespół biało-czerwono-białych jest w stanie wygrywać każde spotkanie. W wywiadzie na łamach ŁKS TV pomocnik opowiada m.in. o przyjęciu w zespole przez nowych kolegów.

Uczę się nowych zasad, nowych kolegów i nowego sztabu szkoleniowego, bo nie miałem możliwości współpracować z trenerem Stawowym. Na pewno te dwa tygodnie były dla mnie owocne. Powoli wchodzę do drużyny, więc poznaję wszystkich po kolei. Z każdym tygodniem, z każdym kolejnym meczem i każdym kolejnym treningiem będzie mi łatwiej. Mam nadzieję, że będę pomagał zespołowi w przyszłości – twierdzi 33-latek.

– Drużyna w poprzednim sezonie występowała w Ekstraklasie, nie została jakoś bardzo osłabiona, więc na pewno jakością i zawodnikami jacy reprezentują ŁKS jesteśmy w stanie wygrywać każdy mecz i będziemy do tego dążyć. Ta liga będzie mocna, ale odpowiednim podejściem i pracą w tygodniu możemy przełożyć to na ligowe mecze i wtedy możemy być spokojni o wynik. Atmosfera i nasze scalanie drużyny jest bardzo ważne. Jest to element treningu. Mamy cel żeby dominować nad rywalami, żebyśmy długo piłką rozgrywali akcje i to może przynieść efekty, aczkolwiek ta liga będzie ciężka i na pewno drużyny będą traktowały ŁKS jako były zespół z Ekstraklasy i większość będzie się spinała na te mecze. 

Zdaniem Tosika piłkarze swoją grą będą chcieli przyciągnąć na stadion jak największą rzeszę kibiców. – Z każdym meczem naszą grą i naszymi wynikami będzie budowali to, aby jak najwięcej osób przychodziło na stadion. Wiadomo, że tak liczba będzie na początku ograniczona na początku i jak najszybciej zostanie otwarta cała trybuna, a w przyszłości cały stadion.