Piłka Nożna

Remis na zakończenie przygotowań do nowego sezonu. ŁKS Łódź – Znicz Pruszków 1:1

W sobotnie przedpołudnie „Rycerze Wiosny” podjęli Znicz Pruszków na boisku treningowym przy al. Unii Lubelskiej w ramach ostatniego sparingu przed inauguracją nowego sezonu Fortuna 1. Ligi. Łodzianie zremisowali 1:1 po tym, jak rezultat meczu uratował Dawid Kort, który w świetny sposób pokonał bramkarza gości z rzutu wolnego.

Od początku spotkania ełkaesiacy byli zespołem, który kontrolował piłkę, choć początkowo szukali odpowiedniego tempa i zgrania na boisku. Po pięciu minutach spędzonych na boisku biało-czerwono-biali doszli do pierwszych sytuacji pod bramką Znicza – Michał Trąbka próbował ugodzić przyjezdnych z dystansu, a Nelson Balongo przedarł się w ich szesnastkę, jednak został zablokowany przez jednego ze stoperów. Łodzianom trudno było sobie wykreować klarowne sytuacje. Czasem można było odnieść wrażenie, że zbyt wolno wyprowadzają piłkę przy kontratakach, rozgrywając futbolówkę do tyłu i na boki, zamiast zaryzykować szybsze zagranie piłki do przodu.

Dowodem na problemy ełkaesiaków w tym spotkaniu była bramka strzelona przez Znicz w okolicach 40. minuty spotkania. Goście wyprowadzili szybką kontrę i złapali biało-czerwono-białych na wykroku – Maciej Firlej pomknął skrzydłem z piłką i wszedł w pole karne, oddając strzał z dość małego kątu, jednak w tym momencie zadecydowała odrobina pecha, gdyż futbolówka rykoszetem odbiła się od wracającego Marcela Wszołka i wylądowała w siatce.

Po przerwie gra biało-czerwono-białych nie wyglądała lepiej. Po upływie niemal 25 minut trudno było powiedzieć, że gospodarze wykreowali sobie choćby jedną dobrą sytuację strzelecką. Zespół Kazimierza Moskala wciąż trawiły te same problemy z rozegraniem, ale też faktem, że piłkarze z Łodzi próbowali wręcz wejść z futbolówką do bramki. Około 70. minuty doszło do przepychanki między ełkaesiakami a pruszkowianami, w konsekwencji czego Nacho Monsalve opuścił boisko z czerwoną kartką, jednak zastąpił go Mieszko Lorenc, ze względu na charakter sparingu. Jedną z najgroźniejszych sytuacji w drugiej połowie, łodzianie mieli po rzucie rożnym, wywalczonym przez Kelechukwu Ibe-Tortiego, kiedy główkował jeden z piłkarzy z przeplatanką na piersi, a futbolówka minimalnie minęła słupek.

Gdy wydawało się, że „Rycerze Wiosny” przegrają w ostatnim letnim sparingu, udało im się wywalczyć rzut wolny niedaleko szesnastki Znicza. Do piłki podszedł Dawid Kort, który pewnie uderzył wprost w okienko bramki przyjezdnych, doprowadzając w ostatniej akcji meczu do remisu.

ŁKS Łódź – Znicz Pruszków 1:1 (0:1)
Bramki: Kort 90+2′ – Firlej 40′

ŁKS Łódź: Dawid Arndt – Marcel Wszołek (68′ Kamil Dankowski), Nacho Monsalve (czer. kart. 70′ Mieszko Lorenc), Oskar Koprowski (68′ Maciej Dąbrowski), Bartosz Szeliga (68′ Adam Marciniak) – Władysław Ochronczuk (68′ Jan Kuźma), Michał Trąbka (81′ Mateusz Kowalczyk), Dawid Kort – Pirulo (46′ Javi Moreno), Nelson Balongo (81′ Maciej Radaszkiewicz), Bartosz Biel (81′ Kelechukwu Ibe-Torti

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents() #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig() #2 {main} thrown in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0