Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny piłkarzy po meczu z Koroną Kielce

Trzy punkty przywieźli ełkaesiacy w miniony weekend z Kielc. Zawodnicy Ireneusza Mamrota pokonali Koronę 2:1, po trafieniach Tomasza Nawotki i Antonio Domingueza.  Tradycyjnie zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami w skali od 1 do 10.

Arkadiusz Malarz: Zrehabilitował się za fatalny występ z Arką Gdynia. W pierwszej połowie kilkukrotnie uchronił zespół przed utratą bramki. Przy golu na 1:2 raczej nie możemy mu nic zarzucić – przy strzale Podgórskiego był zasłonięty, a dobitki Łukowskiego nie obroniłby żaden bramkarz. W końcówce meczu zachował czujność i poradził sobie z uderzeniem Szpakowskiego. Pokazał, że nadal może pomóc zespołowi i utrzymać wynik, gdy drużynie nie idzie.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,79

Tomasz Nawotka: Pierwsza połowa bardzo bezbarwna w wykonaniu Tomka (po jego fatalnym błędzie Thiakane mógł strzelić gola na 1:0), ale w drugiej odsłonie pokazał klasę. Miał ogromny wkład w obie zdobyte bramki. Najpierw sprytnym strzałem pokonał Zapytowskiego i wyprowadził ŁKS na prowadzenie. Kilka minut później świetnie zabrał się z piłką w pole karne po podaniu Dąbrowskiego i wywalczył rzut karny. Był bardzo aktywny w drugiej połowie i co rusz nękał swoimi rajdami obronę kielczan.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,3

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Maciej Dąbrowski: Solidny występ obrońcy ŁKS w defensywie. Swoje też dołożył z przodu – po jego kapitalnym przerzucie, w pole karne wbiegł Nawotka, po czym został sfaulowany, a arbiter podyktował jedenastkę. Nie popełnił żadnego poważnego błędu, choć miewał gorsze zagrania. Martwić może kolejna żółta kartka Dąbrowskiego. Na swoim koncie ma już 10 upomnień i jeśli zostanie ukarany jeszcze dwa razy to będzie musiał pauzować przez dwa spotkania, co by było problemem dla drużyny, gdyż ostatnio dobrze wygląda jego współpraca z Morosem.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,65

Carlos Moros Gracia: Podobnie jak jego kompan z środka obrony nie popełnił większych błędów. Przy golu na 1:2 pechowo się poślizgnął i uniemożliwił sobie interwencje. Na plus rozgrywanie akcji – szukał czasami nieszablonowych rozwiązań, co tylko napędzało grę drużyny.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,5

Adam Marciniak: Wygrał w tym meczu niezliczoną ilość pojedynków powietrznych, dzięki czemu zespół zbierał drugie piłki. Rozegrał w sobotę najlepszy mecz od momentu powrotu do ŁKS. Dużo dawał w ofensywie jak i w defensywie. Takiego Marciniaka chcemy widzieć! Po ostatnim gwizdku najbardziej żywiołowo cieszył się ze zgarnięcia trzech punktów.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,75

Jakub Tosik: Najsłabszy punkt ŁKS-u w tym spotkaniu. Na początku meczu jego fatalny błąd przy wyprowadzeniu piłki mógł skończyć się golem dla rywali. Kilka minut wcześniej dał się w dziecinny sposób ograć Podgórskiemu. Złapał niepotrzebną żółtą kartkę, która wyklucza go z kolejnego meczu z Radomiakiem. W końcówce pierwszej połowy mógł nawet wylecieć z boiska, ale sędzia Małyszek go oszczędził. Zmieniony w przerwie przez Rozwandowicza.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,21

Michał Trąbka: Niezbyt udane spotkanie pomocnika ŁKS. Grał trochę nonszalancko i w pierwszej połowie częściej wdawał się w dyskusję z rywalami oraz sędzią, przez co został ukarany żółtą kartką. Zmieniony w przerwie przez Domingueza, który pokazał się z lepszej strony.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,28

Mikkel Rygaard: Trener dał mu się zrehabilitować za spotkanie z Arką i zagrał dużo lepiej, choć jeszcze więcej od niego oczekujemy. Nie popełniał tak głupich i kardynalnych błędów jak w poprzednim spotkaniu, choć w pierwszej połowie po jego stracie, Korona ruszyła z groźną kontrą. Zaliczył asystę drugiego stopnia przy trafieniu Nawotki. Miał sporo dobrych napędzających zagrań i kilka dobrych dośrodkowań. Przy odrobienie szczęścia mógł zdobyć bramkę na 3:0, ale skiksował w niezłej sytuacji. Po części tym występem odkupił winy za mecz z Arką.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,1

Piotr Janczukowicz: Przez większość czasu spędzonego na murawie był niewidoczny. Na początku drugiej połowy powinien otworzyć wynik spotkania, ale w dobrej sytuacji uderzył w boczną siatkę. Miał spory udział przy trafieniu na 1:0 – świetnie przerzucił ciężar piłkę z lewego skrzydła i to on zainicjował akcję bramkową, zagrywając do Rygaarda. Zmieniony chwilę po golu Nawotki przez Gryszkiewicza.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 3,6

Pirulo: Od pierwszych minut bardzo aktywny i pobudzony, co w pierwszej połowie mogło się skończyć nawet drugą żółtą kartką. W pierwszej połowie został sfaulowany w polu karnym przez zawodnika Korony, ale nie wiedzieć czemu arbiter nie wskazał na „wapno”. Po zmianie stron zaliczył bardzo sprytną asystę przy golu Nawotki. Dobrze wyglądała jego współpraca z prawym obrońcą. Musi popracować nad uderzeniem, bo w kilku ostatnich spotkaniach dochodzi do dobrych sytuacji strzeleckich – ma piłkę na swojej lepszej lewej nodze, ale brakuje precyzji. Zmieniony w końcówce przez Klimczaka.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,52

Ricardinho: Kolejny solidny występ napastnika ŁKS. Choć gola nie strzelił i nie miał jakieś dogodnej sytuacji do zdobycia gola, to ze swoich obowiązków wywiązał się dobrze. Był aktywny, wychodził do piłki i szukał gry na jeden kontakt. W drugiej połowie bliski zaliczenia asysty po indywidualnej akcji, ale koledzy nie zrozumieli jego pomysłu.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,57

Maksymilian Rozwandowicz: Po jego wejściu na murawę Korona długo nie mogła wypracować sobie sytuacji bramkowej. Zmienił w przerwie Tosika i zagrał dużo lepiej niż jego konkurent o miejsce w składzie. Schodził nisko do rozegrania piłki i nie popełnił żadnego poważnego błędu. Rozwandowicz wróci zapewne do wyjściowego składu w środę, bo Jakub Tosik będzie musiał pauzować za cztery żółte kartki.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,09

Antonio Dominguez: Hiszpan w sobotę pojawił się na placu gry w przerwie. Wraz z Maksymilianem Rozwandowiczem odmienili grę ŁKS-u, który od pierwszych minut drugiej połowie prezentował się bardzo dobrze. Dominguez pewnie wykorzystał rzut karny na 2:0 i była to już jego dziewiąta bramka w Fortuna 1. Lidze, a dziesiąta włączając w to rozgrywki Pucharu Polski. Zapewnił zespołowi dobre tempo gry i świetnie rozgrywał piłkę. Antonio zdecydowanie musi grać w pierwszym składzie i po raz kolejny pokazał jak jest ważny dla tej drużyny.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,58

Piotr Gryszkiewicz: Dostał od trenera około 40 minut. Ireneusz Mamrot miał kilka zastrzeżeń do ustawienia piłkarza na boisku, bo jego zdaniem Gryszkiewicz grał zbyt wysoko. W końcówce mógł zaliczyć asystę – zagrał świetne prostopadłe podanie do Sekulskiego, ale ten wygonił się za bardzo do boku i nie udało mu się trafić do siatki.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,73

Łukasz Sekulski: Wszedł na zmianę zadaniową, aby jak najdłuższej utrzymywać się przy piłce, tyłem do bramki. Wywiązywał się z tego bardzo dobrze. Mógł nawet zdobyć gola, ale zmarnował jedną sytuację.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,55

Adrian Klimczak: Po wielu spotkaniach w pierwszym składzie z rzędu, w sobotę usiadł na ławce rezerwowych i pojawił się na placu gry w końcówce. Miał swój „udział” w utracie gola – dał się w łatwy sposób ograć przez Podgórskiego.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,24

Ireneusz Mamrot: Trzeba pochwalić trenera za bardzo mądre i przemyślane zmiany w przerwie meczu, które odmieniły losy spotkania. Zdjął słabiej dysponowanych Tosika i Trąbkę, a wpuścił Domingueza i Rozwandowicza. Dwójka nowych piłkarzy miał spory wkład w zwycięstwo. Dał drużynie dobre wskazówki po pierwszej słabszej połowie i na drugą odsłonę zespół wyszedł odmieniony. Środowy mecz z Radomiakiem pokaże nam czy mecz z Koroną była tylko przypadkowym zwycięstwem po ostatnich słabszych występach, czy rzeczywiście coś w tym zespole ruszyło.

Ocena: 7

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents() #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig() #2 {main} thrown in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0