Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Tomasz Nawotka wypożyczony do ŁKS-u!

Nowym zawodnikiem Łódzkiego Klubu Sportowego został Tomasz Nawotka. Dwudziestotrzyletni zawodnik został wypożyczony z Legii Warszawa do końcu sezonu 2020/21. ŁKS ma również gwarancję pierwokupu piłkarza.

Nawotka swoją piłkarską karierę rozpoczynał w Sokole Ostróda. Po przejściu z zespołu juniorów nie dane mu było jednak zadebiutować w pierwszej drużynie, a swoje następne piłkarskie kroki stawiał na wypożyczeniu do Concordii Elbląg.

W barwach klubu z Elbląga Tomek rozegrał zaledwie 8 spotkań, jednak te wystarczyły, aby zainteresowała się nim Legia Warszawa. Dwa pierwsze sezony w stołecznym klubie Nawotka spędził w drużynach juniorskich, zdobywając w tym czasie dwa mistrzostwa Polski juniorów starszych. Ponadto, w sezonie 2016/17, wraz z Legią rywalizował w młodzieżowej Lidze Mistrzów.

Po dość udanych sezonach w drużynie Legii U19, Nawotka tułał się po wypożyczeniach do Zagłębia Sosnowiec, a nawet słowackiego Zamplin Michalovce.

Dwa ostatnie sezony nowy zawodnik ŁKS-u spędził ponownie w Sosnowcu, gdzie wpadł w oko działaczom ŁKS-u oraz… Widzewa. Ostatecznie Legia Warszawa zdecydowała się negocjować wypożyczenie właśnie z naszym klubem.

Tomek, witamy w Łodzi. Życzymy jak najwięcej udanych spotkań w biało-czerwono-białych barwach!