Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Przekuć puchar na ligę. Zapowiedź meczu z Sandecją

Już w niedzielę piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego zagrają na wyjeździe, ale na Stadionie Króla, z Sandecją Nowy Sącz. Początek spotkania o godzinie 18.

Po pucharowym zwycięstwie nad Cracovią, mimo że odniesionym dopiero w serii jedenastek, ŁKS musi pójść za ciosem i przekuć to na rozgrywki ligowe. Wszyscy liczymy, że czwartkowy mecz będzie mitem założycielskim drużyny, która rozpocznie drogę w kierunku ekstraklasy. Zadanie nie będzie jednak łatwe, bo Sandecja w ostatnim czasie jest w przysłowiowym gazie.

Sączersi ten sezon rozpoczęli mocnym przytupem – 9 spotkań, 5 zwycięstw, 1 remis. Zwłaszcza ostatnie spośród zwycięstw może budzić podziw, wszak Sandecja jako pierwszy zespół w lidze pokonała Koronę Kielce. W niedzielę podopieczni Dariusza Dudka będą chcieli dopisać sobie kolejne trzy punkty do ligowej tabeli.

Zapowiada się więc bardzo ciekawe i emocjonujące widowisko. Początek meczu na Stadionie Króla dziś o 18.

Wypowiedzi przed meczem

Kibu Vicuña (trener ŁKS): – Drużyna zawsze wierzy, są mecze, w których widać to lepiej. Dzisiaj od początku była motywacja, wiara, nie tylko dlatego, że graliśmy z ekstraklasową Cracovią. Oczywiście, w takim pojedynku chcesz wyjść zwycięsko, walczyć. To musi być impuls dla nas, takie zwycięstwo, dlatego, że po drugiej połowie czułem to, że my złapaliśmy pewność siebie.

Ricardinho (napastnik ŁKS): – Jestem gotowy do gry. Wiem, że może nie jestem jeszcze w 100%, ale w zespole jest wiele kontuzji i czuję się na tyle dobrze żeby grać i pomóc drużynie. Teraz muszę przede wszystkim przepracować sobie w głowie pewne kwestie i wyzbyć się strachu w niektórych sytuacjach. Czasem jeszcze odczuwam lekką obawę przy niektórych ruchach czy skokach, ale w tym momencie muszę pomóc kolegom z zespołu i trenerowi, ponieważ mnie potrzebują. 

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 9. kolejce Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

Trener ełkaesiaków Kibu Vicuña ma przed spotkaniem coraz większy komfort kadrowy. W niedziele nie zagrają Kamil Dankowski, Samu Corral, Nacho Monsalve i Piotr Janczukowicz. Pod sporym znakiem zapytania stoją występy Stipe Juricia. W pełni sił są już Antonio Dominguez, Ricardinho, Javi Moreno, Bartosz Szeliga, Mateusz Bąkowicz i Maciej Dąbrowski.

Transmisja

Niedzielne spotkanie transmitowane będzie w serwisie Polsat Box Go. Początek transmisji o godzinie 17:50.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Tomasz Wajda

Asystenci: Bartłomiej Lekki i Daniel Wiejowski

Sędzia techniczny: Leszek Lewandowski

Sędziowie VAR: Damian Sylwestrzak i Adam Kupsik

Przewidywane składy

Sandecja: Pietrzkiewicz – Kobryń, Rudol, Słaby, Boczek – Piter-Bućko, Walski – Chmiel, Sovsić, Zych – Dikov

ŁKS: Marek Kozioł – Mateusz Bąkowicz, Maciej Dąbrowski, Adam Marciniak, Bartosz Szeliga – Jakub Tosik, Pirulo, Michał Trąbka – Javi Moreno, Ricardinho, Kelechukwu.

Przeczytaj więcej o meczu Sandecja – ŁKS:

Obsada sędziowska meczu Sandecja – ŁKS

Historia meczów Sandecja – ŁKS

Rywal pod lupą: Sandecja Nowy Sącz

Sytuacja kadrowa przed meczem z Sandecją

Riacrdinho przed meczem z Sandecją

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport