Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Oficjalnie: Ricardinho nowym zawodnikiem ŁKS-u!

Łódzki Klub Sportowy oficjalnie ogłosił pozyskanie nowego napastnika. Trzyipółletni kontrakt, ważny do 30 czerwca 2024 z „Rycerzami Wiosny” podpisał Ricardinho.

Przez ostatni rok zawodnik występował w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a jego pracodawcą był Khor Fakkan.

Ricardo Cavalcante Mendes, bo tak brzmi jego pełne imię i nazwisko, jest doskonale znany sympatykom polskiej ligi. 31-latek podczas swojej kariery grał już w trzech polskich klubach: Górniku Łęczna, Lechii Gdańsk oraz Wiśle Płock. Na polskiej ziemi rozegrał łącznie 128 ligowych spotkań, w których 38 razy trafiał do siatki.

Zawodnik rozpoczynał karierę w brazylijskim EC Santo Andre. W 2010 roku przeniósł się do Mogi Mirim EC. Rok później wyjechał ze swojego kraju i ruszył na podbój Europy.

Jego pierwszym klubem na starym kontynencie był pierwszoligowy Górnik Łęczna. W sezonie 2010/11 Ricardinho zaliczył bardzo dobrą rundę na Lubelszczyźnie i trafił do Wisły Płock. Po kolejnych świetnych rozgrywkach, wywalczył sobie transfer do Ekstraklasy, a konkretnie do Lechii Gdańsk. W Trójmieście potwierdził swoją wartość, co poskutkowało transferem do mołdawskiego Sheriffa Tiraspol. W barwach tego zespołu rozegrał 21 spotkań w Europejskich Pucharach i dwa razy zdobył Mistrzostwo kraju.

Następnie występował w Sharjah FC (Zjednoczone Emiraty Arabskie), Crvenie Zvezdzie Belgrad (Serbia) oraz w rosyjskim FK Tosno. W lipcu 2018 roku wrócił do Polski i związał się z ekstraklasową Wisłą Płock. Na Mazowszu spędził półtora roku. W styczniu 2020 roku podpisał kontrakt z Khor Fakkan. W obecnych rozgrywkach zdobył trzy bramki w 11 występach.

Brazylijczyk jest ofensywnie przysposobionym zawodnikiem. Przez większość kariery występował jako ofensywny pomocnik lub skrzydłowy, ale w ostatnich sezonach grywał jako środkowy napastnik. Jego uniwersalność i doświadczenie z pewnością przyda się zespołowi w walce o upragnioną Ekstraklasę.

Nowy zawodnik biało-czerwono-białych będzie w zespole Wojciecha Stawowego występował z numerem 21 na koszulce.

Więcej o nowym zawodniku będzie można przeczytać w sylwetce przygotowanej przez naszą redakcję, która pojawi się niebawem na łamach ŁKSFANS.

Ricardinho witamy w biało-czerwono-białej Łodzi i życzymy powodzenia w reprezentowaniu klubu z przeplatanką na piersi!