Fortuna Puchar PolskiNewsPiłka Nożna

Sytuacja zdrowotna po meczu z Cracovią

Ełkaesiacy pokonali w rzutach karnych Cracovię i awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski, jednak okupili to stratami. W pierwszej połowie spotkania murawę opuścił z urazem Piotr Janczukowicz, a w kadrze na mecz zabrakło Adriana Klimczaka i Dawida Arndta.

Pech wciąż nie opuszcza klubu z al. Unii, gdyż w meczu Pucharu Polski stracili kolejnego zawodnika. W 39. minucie spotkania z Cracovią murawę opuścić musiał Piotr Janczukowicz. Jego uraz nie wyglądał dobrze, a domysły te potwierdził na konferencji prasowej trener ŁKS-u.

– Piotr Janczukowicz nie wygląda dobrze, ma kontuzję mięśnia dwugłowego, więcej będziemy wiedzieć po badaniach – poinformował Kibu Vicuña

Fot. Łukasz Żuchowski

Kolejne problemy w kadrze „Rycerzy Wiosny” można było zauważyć po 20-ce meczowej desygnowanej przez hiszpańskiego szkoleniowca na mecz z Cracovią. Zabrakło w niej Dawida Arndta oraz Adriana Klimczaka, o których wcześniej nie słyszano, aby mieli problemy zdrowotne. Jak wyjaśnił trener Vicuña, ich nieobecność nie wynikała z kontuzji, a zwykłej choroby i już wrócili do treningów.

– Dzisiaj już Dawid Arndt i Adrian Klimczak trenowali indywidualnie pierwszy dzień, ale to była kwestia choroby, a nie kontuzji – uspokoił trener ŁKS-u

Fot. Łukasz Żuchowski