Próba generalna zaliczona. ŁKS – Znicz 3:0

W ostatnim meczu sparingowym przed startem Fortuna 1 Ligi piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego ograli drugoligowy Znicz Pruszków 3:0. Całe spotkanie zdominowali „Rycerze Wiosny”, jednak bramki padały dopiero w drugiej części gry.

W pierwszej części piątkowego sparingu ełkaesiacy w pełni narzucili rywalom swój rytm gry i kontrolowali boiskowe wydarzenia. Goście z Pruszkowa na dobrą sprawę nie byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Marka Kozioła.

Z drugiej strony boiska działo się już zdecydowanie więcej. „Rycerze Wiosny” co chwila nękali swoich rywali, jednak problemem często było wykończenie akcji. Swoich umiejętności biało-czerwono-biali próbowali również w uderzeniach z dystansu, jednak strzały Maksymiliana Rozwandoiwcza, Pirulo czy Adriana Klimczaka okazywały się niecelne. W polu karnym nieco do szczęcia brakowało również Pirulo, ale i Stipe Juriciowi.

Po zmianie stron trener Kibu Vicuna zdecydował się zmienić również głównego kreatora gry. Mikkela Rygaarda na boisku zastąpił Michał Trąbka i coś w grze gospodarzy drgnęło. Duńczyk pokazał się z naprawdę dobrej strony, z kolei „Trąbi” w swojej grze oferował nieco więcej wariantów rozegrania piłki.

Po nieco ponad godzinie gry ełkaesiacy ukąsili po raz pierwszy i chwilę później po raz drugi. Pierwszą bramkę zdobył Adrian Klimczak, a prowadzenie „Rycerzy Wiosny” podwyższył Stipe Jurić, który wbił piłkę do pustej bramki po podaniu Trąbki.

Do ostatniego gwizdka sędziego dążenia na bramkę pruszkowian nie ustawały. Łodzianie wciąż prowadzili grę i stwarzali więcej zagrożenia. Na chwilę przed zakończeniem meczu przewagę gospodarzy potwierdził jeszcze Guima, który wykorzystując podanie Janczukowicza ustalił wynik spotkania.

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego zaliczyli więc próbę generalną przed rozpoczęciem nowego sezonu Fortuna 1 Ligi. Za równy tydzień „Rycerze Wiosny” zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Tychy.

ŁKS Łódź – Znicz Pruszków 3:0 (0:0)
Bramki:  Klimczak 62′, Jurić 63′, Guima 86′

ŁKS Łódź: Kozioł – Szeliga, Dąbrowski (81′ Tosik), Marciniak, Klimczak (78′ Bąkowicz) – Rozwandowicz (81′ Guima), Dominguez, Rygaard (45′ Trąbka) – Pirulo (66′ Javi), Gryszkiewicz (78′ Kelechukwu), Jurić (71′ Janczukowicz)

fot. ŁKS Łódź