Adrian Klimczak: Jesteśmy dobrze przygotowani do pierwszego spotkania ligowego

W ostatnim sprawdzianie przed startem ligi ŁKS pokonał 3:0 Znicz Pruszków. Po spotkaniu Adrian Klimczak opowiedział o swojej roli w taktyce nowego trenera, a także o tym jak zespół czuje się na tydzień przed pierwszym meczem o punkty.

O bramce:

– Znalazłem się w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie. Cieszę się, że wykorzystałem dobre podanie od Michała Trąbki i udało się strzelić tę pierwszą bramkę. Dodała nam skrzydeł i ruszyliśmy mocno z chęcią zdobycia następnej i dosyć szybko udało nam się skontrolować to spotkanie.

O tym czy Znicz Pruszków odwzorowywał część pierwszoligowych rywali ŁKS-u – drużyny grające głęboko i defensywnie:

– Będą takie mecze, aczkolwiek jesteśmy przygotowani na tego typu warianty. Również jesteśmy gotowi na takie spotkania, w których będziemy się bronić. Myślę, że jak trener jest zadowolony z tego jak przepracowaliśmy okres przygotowawczy, ze sparingów, to my zawodnicy również jesteśmy.

O tym czy w taktyce Kibu Vicuni boczni obrońcy muszą biegać jeszcze więcej niż wcześniej:

– Ciężko powiedzieć. Biegać zawsze na boku obrony trzeba dużo. Preferujemy ten styl ofensywny i ci boczni obrońcy muszą być ukierunkowani na ofensywny styl, ale także czujni w obronie.

O tym co postawa ŁKS-u w sparingu mówi o przygotowaniu do ligi:

– Zawsze może być lepiej, ale uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani do pierwszego spotkania i z niecierpliwością na nie czekamy.

Fot. ŁKS Łódź