Zawodnik pod lupą: Łukasz Sekulski

Nie możemy przegrywać takich meczów. Jest dla mnie niezrozumiałe, że tak to przegrywamy – tak porażkę z Legią Warszawa ocenił trener łodzian Kazimierz Moskal. Ełkaesiacy choć prowadzili dwukrotnie z wicemistrzem Polski to ostatecznie nie udało im się zdobyć choćby punktu. Jedną z jasnych postaci ŁKS-u w tym meczu był Łukasz Sekulski i to właśnie jego występ postanowiliśmy wziąć pod lupę. 

Napastnicy Łódzkiego Klubu Sportowego w ostatnich tygodniach byli krytykowani przez sympatyków biało-czerwono-białych, którzy domagali się od klubu pozyskania nowego gracza do pierwszej linii. „Sekul” odpowiedział w najlepszy możliwy sposób trafiając dwukrotnie do bramki Legii Warszawa.

28-latek wyszedł od pierwszych minut mocno nabuzowany, czego efektem była strzelona bramka głową już w czwartej minucie. Łukasz bardzo potrzebował przełamania i po skierowaniu piłki do bramki ekspresyjnie to okazał podbiegając do ławki rezerwowych.

W kolejnych fazach meczu Sekulski pokazywał ogromną chęć do gry i ciągle starał się pokazywać swoim kolegom z zespołu do podania. Dobrze zastawiał futbolówkę i przyjmując piłkę tyłem do bramki, pozwalał partnerom pójść za akcją i bardziej zaangażować się w ofensywie. Choć w całym meczu zaliczył tylko 36% wygranych pojedynków, to te które wygrał były kluczowe i napędzały akcje ofensywne ŁKS-u.

Nie był zbyt często przy piłce, ale po kilku kontaktach tworzyło się zagrożenie pod bramką warszawskiej drużyny.

W drugiej połowie dołożył drugą bramkę, po pewnie wykonanym rzucie karnym. „Sekul” świetnie zmylił Majeckiego (w stylu Roberta Lewandowskiego) i posłał piłkę w przeciwny róg niż rzucił się bramkarz.

Taki występ, choć w przegranym meczu z pewnością doda napastnikowi więcej pewności siebie i być może rozwiąże problemy ŁKS-u ze zdobywaniem bramek w najwyższej klasie rozgrywkowej. Kolejną okazją do zwiększenia dorobku strzeleckiego w tym sezonie będzie mecz w rodzinnym mieście Sekulskiego – Płocku. Łodzianie zagra w sobotę z miejscową z Wisłą.

Statystyki Sekulskiego w meczu z Legią Warszawa: 

Rozegranych minut: 90

Gole : 2

Strzały: 4

Celność strzałów: 75%

Faule: 1

Faulowany: 1

Podania: 17

Celność podań: 82%

Kluczowe podania: 2

Pojedynki: 14

Procent wygranych pojedynków: 36%

Zwody: 2

Skuteczność zwodów: 50%

InStat Index: 261 (czwarty wynik w zespole)