Uczestniczka Igrzysk Olimpijskich wzmacnia ŁKS Commercecon Łódź!

Z olimpijskich parkietów wprost do Łódź Sport Areny. Nową zawodniczką ŁKS-u Commercecon Łódź została Roberta Ratzke – doświadczona rozgrywająca, która reprezentuje swój kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio!

Ratzke urodziła się w kwietniu 1990 roku w Kurytybie i przez całą swoją dotychczasową karierę reprezentowała barwy klubów ze swojej ojczyzny. Począwszy od Parana Clube przez Circulo Militar de Parana, Mackenzie Esporte Clube aż po 10 lat spędzonych w klubach z Rio je Janeiro – Pinheiros, Unilever, Rexona-Ades oraz SESC. Ostatnie dwa sezony rozgrywająca spędziła broniąc barw Osasco Audax, a w następnym sezonie przywdzieje koszulkę z Przeplatanką na piersi.

W klubowej karierze Ratzke wygrała w Brazylii wszystko to, co mogła wygrać – cześciokrotnie zostawała mistrzynią Brazylii, czterokrotnie wygrywała Klubowe Mistrzostwa Ameryki Południowej

Ratzke to również jedna z ważniejszych postaci brazylijskiej kadry – rozgrywająca już od czasów juniorskich była jedną z podstawowych zawodniczek reprezentacji Brazylii. Po dołączeniu do drużyny seniorskiej jej rola nie zmniejszyła się, a sama Roberta wciąż zakłada narodową koszulkę, obecnie reprezentując swój kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Roberta, witamy w Łódzkim Klubie Sportowym!