Siatkówka

Liga Mistrzów jednak dla ŁKS Commercecon Łódź?

Liga Mistrzów w Łodzi w sezonie 2020/21? Tak to możliwe! Europejska Federacja Siatkówki (CEV) poinformowała, że każda z narodowych federacji otrzyma dodatkowe miejsce w eliminacjach Ligi Mistrzów. W naszym kraju pierwszeństwo mają drużyny ŁKS-u Commercecon Łódź i Jastrzębskiego Węgla. 

Zarówno ŁKS jak i Jastrzębski Węgiel spełniają warunki które wprowadziła CEV, a mianowicie oba zespoły występowały w przynajmniej dwóch edycjach Ligi Mistrzów w ostatnich trzech latach oraz zajęły w sezonie 2019/20 miejsce w pierwszej piątce ligowych rozgrywek.

Głos w tej sprawie na łamach Przeglądu Sportowego zabrał prezes ŁKS-u Commercecon Łódź Hubert Hoffman: – Oczywiście, że przystąpimy do rozgrywek. Spełniamy wszystkie warunki, także te sportowe i organizacyjne. Mamy świetnych kibiców, którymi w poprzednich latach zachwycali się obserwatorzy z innych krajów i mocny zespół, który nie będzie musiał wstydzić się swoich występów w elicie – mówi Hoffman.

Łódzkie Wiewióry w sezonach 2018/19 i 2019/20 występowały w elitarnej Lidze Mistrzów i dwa razy nie udało im się wyjść z grupy, choć w minionych rozgrywkach niewiele zabrakło, aby zespół awansował do dalszej fazy. Bezpośredni awans do fazy grupowej tych elitarnych rozgrywek w sezonie 2020/21 uzyskały zespoły mistrza Polski Grupa Azoty Chemika Police oraz wicemistrza Developresu SkyRes Rzeszów.

Eliminacje Ligi Mistrzów mają się rozpocząć 22 września, natomiast faza grupowa wystartuje na początku listopada.

Źródło: Przegląd Sportowy