Pewny awans Wiewiór do ćwierćfinału! ŁKS Commercecon Łódź – Roleski Grupa Azoty Tarnów 3:0

ŁKS Commercecon Łódź pewnie pokonał u siebie w 1/8 Pucharu Polski Roleski Grupa Azoty Tarnów 3:0, awansując tym samym do ćwierćfinału Pucharu Polski. MVP Zuzanna Górecka

Początek pierwszej partii można by opisać gry ze zmiennym szczęściem, jednak ŁKS z każdym punktem grał coraz lepiej, dzięki czemu przewaga nad zespołem z Tarnowa rosła, a na tablicy pojawił się wynik 18:14 dla biało-czerwono-białych. Trener gości nie zwlekał z decyzją i poprosił o czas w momencie, kiedy strata nie była jeszcze tak duża, ale mimo tej chwili przerwy nie wybiło to ełkesianek z rytmu, te nadal punktowały. Na wyróżnienie zasługiwał blok zespołu z Łodzi w akcji o 20 punkt, w którego w skład wchodziła Valentina Diouf oraz Aleksadra Gryka, przejezdne aż trzy krotnie próbowały przebić piłkę na drugą stronę, lecz nieskutecznie. Podopieczne Alessandro Chiappiniego nie odpuściły już i pewnie wygrały z przewagą aż 7 punktów.

Drugi set zaczął się, pomyśli siatkarek Łódzkiego Klubu Sportowego, gdyż te szybko wyszły na prowadzenie trzy punktowe, jednak drużyna z Tarnowa nie poddawała się i walczyła, w rezultacie doprowadzając do wyrównania, a chwile później do prowadzenia. Ełkesianki wszakże nie odpuszczały, a set podobnie jak w poprzednim zaczął przebiegać ze zmiennym szczęściem. Nie trwało to jednak długo, ponieważ łodzianki wzięły sprawy w swoje ręce i zaczęły powiększać swoją przewagę punktową. Nie pomogła nawet przerwa trenera zespołu z Tarnowa. „Wiewióry” grały jak nut, a wynikiem tego było wygranie pewnie drugiego seta 25:19.

Ostatni set rozpoczął się jeszcze lepiej od poprzedniego, ponieważ łodzianki szybko wyszły na prowadzenie, aż sześciopunktowe. W ŁKS grał pewnie i skutecznie, powiększając tę przewagę. Przy stanie 11:4 zejść z boiska musiała wyjść, w wyniku zderzenie Valentina Diouf, która zderzyła się Aleksandrą Gryka. Gra pomimo tego wydarzenia, nie słabła, powodując, iż przewaga punktowa biało-czerwono-białych rosła. Drużyna z Tarnowa próbowała walczyć, ale nie na tyle skutecznie, aby zagonić gospodynią tego spotkania. Siatkarki spod herbu przeplatanki w świetnym stylu zwyciężyły w ostatnim secie 25:15, dzięki czemu to one meldują się w ćwierćfinale Pucharu Polski, a MVP tego spotkania została Zuzanna Górecka.

ŁKS Commercecon Łódź – Roleski Grupa Azoty Tarnów 3:0

(25:18, 25:19, 25:15)