NewsPiłka Nożna

Marcin Matysiak kursantem UEFA PRO!

Marcin Matysiak dostał się na kurs trenerski UEFA PRO. Już sam ten fakt otwiera przed szkoleniowcem wiele możliwości. To także dobra informacja pod kątem sezonu 2024/25.

W poniedziałek Szkoła Trenerów PZPN opublikowała listę 22 osób, które zakwalifikowały się na kurs trenerski UEFA PRO. Znalazł się na niej m.in. Marcin Matysiak.

UEFA PRO to najwyższa licencja trenerska w piłce nożnej. Zakwalifikowanie się na kurs wcale nie jest proste, bo skupia się to na zbieraniu punktów m.in. ze specjalnego testu czy doświadczenia trenerskiego. Już sama obecność na kursie jest więc dużym wyróżnieniem.

Co oznacza to w praktyce? Przede wszystkim to, że Matysiak będzie mógł poprowadzić ŁKS w następnym sezonie. Na szczeblu ekstraklasy i 1 ligi wymagane jest właśnie rozpoczęcie szkolenia, żeby bez problemów prowadzić drużynę w charakterze pierwszego trenera.

Aktualnie w ŁKS-ie licencję UEFA PRO posiada trener drużyny rezerw, Marcin Pogorzała. 

Uczestnicy kursu UEFA PRO w edycji 2024/25:

Katarzyna Barlewicz

Bartosz Bochiński

Marek Brzozowski

Dariusz Dudka

Marcin Dymkowski

Jakub Frydrych

Tomasz Jasik

Marcin Kasprowicz

Piotr Klepczarek

Karolina Koch

Dawid Kroczek

Jakub Kula

Marcin Matysiak

Mariusz Misiura

Dariusz Pietrasiak

Łukasz Piszczek

Marcin Płuska

Grzegorz Staszewski

Marek Wasiluk

Łukasz Włodarek

Marcin Włodarski

Krzysztof Wołczek


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119