Oceny piłkarzy po meczu ze Stomilem Olsztyn

W miniony piątek ełkaesiacy wygrali na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn 3:0. Tradycyjnie jak po każdym meczu, zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami w skali od 1 do 10.

Marek Kozioł: Przez przeważającą część spotkania bezrobotny. Kiedy już musiał interweniować, robił to dobrze. Wprowadzał spokój w działaniach defensywnych, dobrze wychodził do górnych piłek.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,4

Mateusz Bąkowicz: Standardowo dla siebie – solidnie w ofensywie, solidnie w defensywie, ale ze stratami. Z każdym kolejnym rozegranym meczem młodzieżowiec ŁKS wyglądał coraz lepiej, jednak w piątek doznał kontuzji, która zapewne wyłączy go z gry na dłuższy czas.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,6

 

Jan Sobociński: Bardzo pewny w swoich działaniach defensywnych, zarówno w okolicach pola karnego, jak i na całej własnej połowie. Z punktu widzenia obrony wychowanek ŁKS był „ścianą”, którą ciężko było sforsować. W ofensywie popisał się znakomitym wyskokiem i główką, czym otworzył wynik meczu.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 6,0

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Adam Marciniak: Z dwójki środkowych obrońców był tym mniej widocznym, jednak nie znaczy to, że gorszym. Wywiązywał się z zadań defensywnych, nie popełnił żadnego rażącego błędu i dołożył cegiełkę do czystego konta.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,8

Bartosz Szeliga: Pomimo zdobytej bramki lewy obrońca nie zaliczy meczu do udanych. Zdarzało mu się źle ustawić, stracić piłkę czy zgubić ją w ofensywie. Minusy przeważały jednak plusy i miejmy nadzieję, że to jedynie prognostyk poprawy formy „Szeliego”.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

 

Jakub Tosik: Pierwszy raz w tym sezonie rozpoczął mecz od pierwszej minuty i trzeba przyznać, że wykorzystał swoją szansę. Trzymał środek pola, przez co gracze Stomilu szukali swoich okazji głównie skrzydłami. Był też elementem dodanym w ofensywie.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,5

Michał Trąbka: Zdecydowanie najmniej widoczny w środku pola, ale wykonujący dobrą pracę. Zaliczył asystę przy goli Szeligi, choć mógł ich zapisać na swoim koncie nieco więcej.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,3

Pirulo: Jeden z bohaterów piątkowego meczu. Zaliczył dwie asysty – przy pierwszej i trzeciej bramce. Prezentował się solidnie w środku pola, starając się dyrygować grą ełkaesiaków. Zapewne już w meczu z Resovią wróci na swoją nominalną pozycje, a jego miejsce zajmie Dominguez.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 6,0

Maciej Wolski: Rozpoczął mecz na prawym skrzydle, skończył na prawej obronie. Zagrał solidnie, ale bez żadnych fajerwerków.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

Javi Moreno: Robił wiatr i to właściwie tyle. Lepiej prezentował się na prawym skrzydle, gdzie w swoim stylu schodził do lewej nogi i uderzał, jednak nie był w stanie tego wykorzystać.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,1

Stipe Jurić: Kolejny przeciętny mecz napastnika z Chorwacji. Nie dochodził do sytuacji strzeleckich, a kiedy ta już przyszła, zmarnował ją. Dużym zdziwieniem nie będzie, jeżeli następne spotkanie rozpocznie na ławce.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,6

Piotr Gryszkiewicz: Z przymusu zastąpił w końcówce pierwszej połowy Mateusza Bąkowicza i zagrał bardzo przyzwoite zawody. Był aktywny na lewym skrzydle i wyglądał dobrze przy budowaniu akcji.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,6

 

Oskar Koprowski: Wychowanek ŁKS wybiegł na boisko po raz pierwszy w tym sezonie. Zagrał chwilę na pozycji defensywnego pomocnika, po czym przeszedł na lewą stronę obrony. Dobrze podłączał się do działań ofensywnych i w duecie z Gryszkiewiczem mogli napsuć nieco krwi zawodnikom Stomilu.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

 

Piotr Janczukowicz: Wszedł, zdobył bramkę, zszedł – zadanie wykonane. Młody napastnik był aktywny na boisku, co w 90 minucie przełożył na zdobycie pierwszej od dłuższego czasu bramki.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,8

 

Mikkel Rygaard: Wszedł pod koniec meczu i popisał się znakomitym zagraniem do Pirulo, które otworzyło drogę do zdobycia bramki Janczukowiczowi. Widać, że powoli się rozkręca, co może jedynie cieszyć.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,8

 

Jan Kuźma: Zadebiutował, jednak nie pokazał niczego szczególnego. Zagrał kilka ostatnich minut i był to bardzo solidny występ.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

 

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport