Siatkówka

Roberta Ratzke odchodzi z ŁKS Commercecon Łódź

Koniec sezonu nieuchronnie zwiastuje start karuzeli transferowej. Siatkarka, z którą przychodzi nam się pożegnać, nosiła biało-czerwono-białe barwy przez trzy lata, zdobywając z ŁKS Commercecon Łódź brązowy i złoty medal mistrzostw Polski. Wielokrotnie potwierdziła, że jest jedną z najlepszych rozgrywających na świecie. Z dziuplą Łódzkich Wiewiór rozstaje się Roberta Ratzke. 

Dziewięć medali ligi brazylijskiej, cztery złote krążki Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej, dwa puchary i trzy superpuchary Brazylii – to część osiągnięć w klubowej siatkówce Roberty Ratzke. Z reprezentacją swojego kraju sięgnęła m.in. po dwa złote medale Grand Prix, trzy srebra Ligi Narodów, srebro igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata.

– Bycie rozgrywającą nie polega tylko na rozegraniu dobrej piłki. Chodzi o szukanie powiązania z każdą zawodniczką, poznanie najlepszego ruchu i zrozumienie momentu w grze – podkreśliła w jednym z wywiadów. – A dla mnie rzeczą, której zawsze szukam i którą podziwiam u dobrych rozgrywających, jest regularność w grze. Postrzegam rozgrywającą jako mózg drużyny. Im bardziej będzie spokojna, tym lepsze będzie rozumienie gry!

ŁKS Commercecon Łódź był pierwszym zagranicznym klubem w jej karierze. Z Łódzkimi Wiewiórami wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski 2021/22, a rok później sięgnęła po tytuł mistrzyni Polski! We wszystkich trzech sezonach reprezentowała łódzki klub w TAURON Lidze, Pucharze Polski i europejskich pucharach. Wielokrotnie zachwycała wirtuozerią rozegrania, ale również ogromną ambicją i ciągłym dążeniem do bycia lepszą wersją siebie.

Zawsze podkreślała, że bardzo ważne jest dla niej poznanie Polski historycznie i kulturowo. – Uwielbiam poznawać historię tego kraju. Rzeczy, które widziałam tylko w książkach i filmach, mogę zobaczyć i poczuć z bliska! Mam okazję mieszkać tu głównie jesienią i zimą, ale kocham śnieg! Odkąd przyjechałam, udało mi się odwiedzić kilka miast, byłam w kilku muzeach, ale najbardziej lubię rozmawiać i słuchać ludzi. Jestem blisko historii, które mogą mi opowiedzieć, rzeczy i miejsc, które polecają – dodała.

W ŁKS Commercecon Łódź zostanie zapamiętana nie tylko jako wspaniała siatkarka, ale również fantastyczna osoba – zawsze uśmiechnięta i życzliwa. – Medale na końcu trafią do pudełka, ale wspomnienia, przyjaźnie, miejsca, które odwiedziłam i całe doświadczenie, które zdobyłam zachowam na zawsze – powiedziała.

Roberta dziękujemy za wszystko! Obrigado!


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119