ŁKS-ie wygraj dla nas ten mecz! Zapowiedź 67. Derbów Łodzi

Dla wielu jest to najważniejszy mecz sezonu. Piłkarska Łódź żyje 67. Derbami Łodzi już od dłuższego czasu. W niedzielę na Stadionie Miejski przy alei Piłsudskiego, ełkaesiacy zmierzą się z Widzewem w ramach 14. kolejki Fortuna 1. ligi. Pierwszy gwizder arbitra o godz. 18:00.

Już jutro o godzinie 18:00 Ełkaesiacy wybiegną na murawę stadionu przy al. Piłsudskiego i rozpoczną 67. Derby Łodzi. Piłkarzom spod herbu przeplatanki udało się podbudować swoje morale, dzięki wyrwaniu 3 punktów w starciu z Arką Gdynia. Po nienajlepszych dwóch tygodniach w Łódzkim Klubie Sportowym, spowodowanych przez porażkę z Zagłębiem Sosnowiec i problemy organizacyjne w klubie, wszyscy mogli odetchnąć z ulgą, kiedy podopieczni Kibu Vicuñi pokonali „Arkowców„. Ważne zwycięstwo i poprawa sytuacji finansowej sprawiły, że „Rycerze Wiosny” mogli w tygodniu przedderbowym skupić się w 100% na przygotowaniach do meczu. Dla ŁKS-u kolejna wygrana z przeciwnikiem z czuba tabeli, w szczególności lokalnym rywalem, może być impulsem, który przywróci ich w pełni na dobre tory w walce o awans do Ekstraklasy.

Początek sezonu w wykonaniu Widzewa można ocenić pozytywnie, po wielu zmianach w klubie i pierwszej drużynie, udało im się po 13. kolejkach zasiąść na fotelu lidera w tabeli. Co ciekawe, z identyczną zdobyczą punktową, jak ŁKS prowadzony w zeszłym sezonie przez Wojciecha Stawowego. Przy al. Piłsudskiego nastroje przed jutrzejszymi derbami są dość optymistyczne. Nie można jednak zapominać o tym, że „derby rządzą się swoimi prawami”, jak powtarzało to wielu szkoleniowców. Dla Widzewa jutrzejszy mecz będzie tym bardziej ważny, że z „Rycerzami Wiosny” nie byli w stanie wygrać ostatnich 6 derbowych potyczek.

Wypowiedzi przed meczem

Kibu Vicuña (trener ŁKS): – Przed takim meczem nikogo nie trzeba dodatkowo motywować. Motywacja jest cały tydzień – na treningu, na boisku, cały czas jest rozmowa o meczu. Bardzo ważna jest bycie skoncentrowany cały mecz. Kiedy oglądasz mecze Widzewa, można zauważyć, że nie zawsze są cały mecz lepsi od przeciwnika, ale od razu ma sytuację bramkową. Każdy mecz jest inny. Na pewno będzie super mecz, super atmosfera, na takich spotkaniach chcesz być. Nie każdy może powiedzieć, że brał udział w czymś takim. Cieszymy się, że na stadionie pojawią się kibice ŁKS-u. Będzie to dla nas dodatkowy i ważny impuls. Zawsze grasz dla kibiców. Chcemy grać dobrze, zrobić dobry wynik, ale lepiej grasz nawet w takim meczu na wyjeździe, niż jak w poprzednim sezonie kiedy wszystkie stadiony były zamknięte.

Adam Marciniak (obrońca ŁKS): Dla każdego kibica w Łodzi, dla każdego kibica ŁKS-u to jest najważniejszy mecz. Tutaj nie ma co się czarować, że to tylko mecz o 3 punkty, bo jest to mecz dużo ważniejszy i tak naprawdę najważniejszy. Zawsze to były dla mnie ważne mecze, zawsze chciałem wygrać z Widzewem. Natomiast wiadomo, że w barwach ŁKS-u mają dodatkowy smak, bo wiesz, że masz swoich kibiców za sobą. A będąc w innych drużynach, to był zawsze mój indywidualny pojedynek i walka o moją osobistą satysfakcję. Nie można zrobić nic innego, jak po prostu być pierwszą drużyną, która tam wygra w tym sezonie. I tym bardziej trzeba zrobić wszystko, bo to zwycięstwo będzie miało jeszcze większy posmak. Głęboko w to wierzę, że damy radę.

Janusz Niedźwiedź (trener Widzewa): – Bardzo dużo się dzieje w ostatnim czasie w mediach. Dzisiejsza frekwencja na konferencji prasowej też pokazuje, jakie spotkanie się zbliża. Nikogo nie trzeba dodatkowo motywować, wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest to mecz. Nie tylko dla naszych kibiców, ale też dla nas samych, bo chcemy piąć się w punktowej hierarchii. To będzie bardzo ważny pojedynek, lecz cały czas pamiętamy, że można w nim zdobyć tylko trzy punkty. Musimy zachować chłodne głowy, żeby zrobić naszą robotę na boisku.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 13. kolejkach Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

Kibu Vicuña nie będzie mógł skorzystać w niedzielę z Michała Trąbki, Piotra Janczukowicza i Kamila Dankowskiego. Do pełnych treningów wrócili już Javi Moreno, Stipe Jurić i Adam Marciniak. W środę profilaktycznie nie trenował Nacho Monsalve, ale ma być do dyspozycji sztabu szkoleniowego w meczu derbowym.

W Widzewie nie zagrają za kartki – Marek Hanousek oraz Juliusz Letniowski. Pod znakiem zapytania stoi występ Krystiana Nowaka, który przedwcześnie musiał opuścić plac gry, w spotkaniu z Koroną Kielce.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Widzewem będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport. Transmisja rozpocznie się o 17:00. Godzinę później pierwszy gwizdek arbitra. Mecz jest dostępny także na platformie Polsat Box Go.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Szymon Marciniak (Płock)

Asystenci: Paweł Sokolnicki, Krzysztof Nejman

Sędzia techniczny: Tomasz Marciniak

Sędziowie VAR: Tomasz Kwiatkowski, Adam Kupsik

Przewidywane składy

Widzew: Jakub Wrąbel – Patryk Stępiński, Krystian Nowak, Daniel Tanżyna, Paweł Zieliński – Patryk Mucha, Abdul Aziz Tetteh, Karol Danielak, Kacper Karasek, Patryk Kun – Mattia Montini.

ŁKS: Dawid Arndt – Bartosz Szeliga, Maciej Dąbrowski, Oskar Koprowski, Adrian Klimczak – Maksymilian Rozwandowicz – Pirulo, Mikkel Rygaard, Antonio Dominguez, Maciej Wolski – Maciej Radaszkiewicz.

Przeczytaj więcej o 67. Derbach Łodzi

Sytuacja kadrowa przed meczem z Widzewem

Obsada sędziowska 67. Derbów Łodzi

Adam Marciniak przed meczem z Widzewem