Betclic 1. LigaNewsPiłka Nożna

Kto będzie dostępny na mecz z Arką Gdynia?

Za Ełkaesiakami tydzień przerwy od rozgrywek ligowych, ale już w niedzielę czeka ich starcie z Arką Gdynia, które może okazać się kluczowe w kontekście walki o zajęcie miejsca w czołówce tabeli. Od początku sezonu sztab ŁKS-u musi mierzyć się z licznymi problemami z kontuzjami, jednak wydaje się, że w zbliżającym się spotkaniu będą mieli więcej kart w ręku, niż poprzednio.

W ostatnim spotkaniu w Fortuna 1. Lidze, z Zagłębiem Sosnowiec, w dwudziestce meczowej mogliśmy zobaczyć kilku zawodników, którzy wrócili po wyleczeniu swoich urazów. Na boisku zobaczyliśmy wówczas w drugiej połowie Pirulo (kontuzjowany od meczu z Podbeskidziem) oraz powracającego po dziesięciomiesięcznej przerwie Samu Corrala.

Tygodniowa przerwa od rozgrywek ligowych dla Ełkaesiaków stała się dobrą okazją, aby kontuzjowani piłkarze wrócili do zdrowia. Mogliśmy się o tym przekonać za sprawą sparingu z Lechem Poznań, rozegranym w minioną sobotę. Samo spotkanie było zamknięte dla widzów oraz mediów, jednak tuż po jego zakończeniu poznaliśmy skład, który wziął w nim udział. Uwagę szczególnie przykuwają powroty Dawida Arndta oraz Nacho Monsalve. Nie można także zapominać o tym, że część zawodników, która teoretycznie powróciła już wcześniej do grania w lidze, wciąż nie była gotowa na sto procent swoich możliwości. W sparingu więcej czasu mogli rozegrać chociażby Samu Corral czy Ricardinho.

Do czasu piątkowej konferencji prasowej trenera Kibu Vicuñi możemy jedynie spekulować kogo jeszcze zobaczymy w niedzielę na murawie stadionu im. Władysława Króla. Na wtorkowych zajęciach pojawili się m.in PiruloStipe Jurić oraz Piotr Janczukowicz, którzy nie zagrali w sparingu z „Kolejorzem„. W przypadku tych zawodników trwa walka z czasem, aby byli przygotowani do starcia z Arką Gdynia. Jan SobocińskiMieszko LorencAdam MarciniakJavi Moreno oraz Michał Trąbka nie są, jak na razie gotowi do gry, ale istnieje możliwość, że część z nich będzie gotowa na mecz derbowy.

Fot. ŁKS Łódź


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119