Arndt zadebiutował w ŁKS-ie

Po spadku Łódzkiego Klubu Sportowego z PKO BP Ekstraklasy trener Wojciech Stawowy postanowił w spotkaniu z Wisłą Płock dać szansę zadebiutowania w zespole młodemu bramkarzowi Dawidowi Arndtowi. 

18-latek w kadrze pierwszego zespołu łodzian jest od czerwca 2018 roku, ale jak dotąd występował tylko w meczach kontrolnych pierwszego zespołu. Wczoraj po raz pierwszy zagrał w oficjalnym spotkaniu w koszulce z przeplatanką.

Arndt rozegrał pełne 90 minut i dwa razy musiał wyciągać piłkę z siatki. Jak sam przyznał na pomeczowej konferencji mógł zachować się lepiej przy pierwszym trafieniu i wyjść do piłki. Nasz bramkarz zaliczył także kilka dobrych interwencji. Na szczególne brawa zasługuje jego parada po uderzeniu Sheridana w końcówce pierwszej połowy. W drugiej odsłonie urodzony w Tomaszowie Mazowieckim zawodnik wygrał dwa pojedynki z Karolem Angielskim i Alanem Urygą.

Niezły występ Dawida może zapewnić mu miejsce w wyjściowym składzie na cztery ostatnie spotkania w tym sezonie. ŁKS już o nic nie walczy w tym sezonie, a dla młodego bramkarza sprawdzenie się na tle klubów z Ekstraklasy to świetny poligon doświadczalny.

Z zawodników, którzy są w szerokiej kadrze pierwszego zespołu Łódzkiego Klubu Sportowego na swój debiut w pierwszym zespole czekają jeszcze Artur SójkaAleksander Bobek, Mieszko Lorenc i Tomasz Górecki. Ten ostatni nie został jeszcze zgłoszony do rozgrywek. Niewykluczone, że któryś z tych zawodników doczeka się debiutu w tym sezonie.