Koszykówka

Lider jedzie dalej! ŁKS Coolpack Łódź – Profi Sunbud PKK 99 Pabianice 98:76

Nietypowo, bo w środę, koszykarze ŁKS Coolpack Łódź rozegrali kolejny mecz kampanii ligowej. Tym razem przeciwnikiem Łodzian był zespół Profi Sunbud PKK 99 Pabianice, który podopieczni Piotra Zycha zdominowali wygrywając 98:76.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i ciężko po niej było typować końcowy rezultat. Przez większą część pierwszej odsłowny prowadzili goście, jednak koniec końców to ŁKS Coolpack Łódź po 10 minutach miał przewagę jednego „oczka” po dwóch celnych rzutach osobistych Norberta Kulona. W drugiej części spotkania do głosu doszli przede wszystkim rezerwowi. Dobrze na tablicy piłki zbierał Karol Kołodziejczyk, który zastąpił w tym fragmencie gry Przemysława Paducha, a czterema celnymi rzutami za trzy punkty popisał się Piotr Keller, zachowując przy tym 100 % skuteczności. Punkty Kellera pozwoliły ostatecznie uciec Pabianiczanom, dzięki czemu biało-czerwono-biali na przerwę schodzili z 18 punktami przewagi.

Druga połowa spotkania przebiegała pod dyktando łodzian, którzy bez problemów utrzymali przewagę wypracowaną przed przerwą. Najskuteczniejsi w trzeciej kwarcie byli tradycyjnie Norbert Kulon i Bartosz Wróbel, którzy mecz kończyli odpowiednio z 15 i 18 oczkami na swoich kontach. W ostatniej kwarcie trener Piotr Zych dał szanse rezerwowym, którzy sprostali zadaniu i dowieźli prowadzenie do końca, finalnie wygrywając mecz 98:76.

Po siódmym zwycięstwie z rzędu koszykarze ŁKS-u nadal przewodzą w tabeli 2. ligi grupy A. Kolejne spotkanie łodzianie rozegrają na wyjeździe, a ich przeciwnikiem będzie GAK Gdynia. Mecz zaplanowany jest na 6. listopada, na godzinę 13.

ŁKS Coolpack Łódź – Profi Sunbud PKK 99 Pabianice 98:76
(24:23; 31:14; 21:22; 22:17)