Koszykówka

Koszykarze w Radomiu, koszykarki w Łodzi. Podwójna sobota z ełkaesiacką koszykówką!

Już dziś czekają nas podwójne emocje związane z koszykarskimi występami drużyn Łódzkiego Klubu Sportowego. Po długiej przerwie koszykarki rozegrają domowy mecz, koszykarze w poszukiwaniu kolejnego zwycięstwa udadzą się do Radomia. Jedno jest pewne – będzie się działo!

Przed dwoma tygodniami koszykarki poniosły pierwszą w tym sezonie porażkę. W derbach województwa łódzkiego od ełkaesianek lepsza okazała się Ósemka Skierniewice. Dla biało-czerwono-białych dzisiejszy mecz będzie więc okazją do poprawienia humorów i udowodnienia, że była to jedynie wpadka przy pracy, choć nie tylko. Jeżeli podopieczne Bartosza Słomińskiego pokonają dziś MUKS Piaseczno, zapewnią sobie awans do turnieju półfinałowego, który rozstrzygnie kto awansuje do 1 ligi.

Drużyna z Piaseczna w bieżącym sezonie radzi sobie bardzo przeciętnie. Pierwszą część sezonu MUKS rozgrywał w grupie A i zakończył zmagania z bilansem 6-4, w drugiej rundzie wygląda to już nieco gorzej – koszykarki z Piaseczna legitymują się 2 zwycięstwami oraz 5 porażkami i zajmują czwarte miejsce w tabeli. Ełkaesianki plasują się co prawda na trzeciej lokacie, ale mają rozegrane mniej spotkań od pierwszych dwóch zespołów.

Wiele wskazuje więc, że ŁKS MSMS bez większych problemów powinien poradzić sobie ze swoimi rywalkami. Czy tak będzie? O tym przekonamy się po godzinie 16. Spotkanie odbędzie się w hali MOSIR przy ul. Karpackiej w Łodzi.

Z kolei koszykarze w sobotę udadzą się na wyjazd na trudny teren. W Radomiu ełkaesiacy zmierzą się z tamtejszym Kolejarzem Basket, z którym w pierwszej części sezonu musieli się namęczyć, żeby ostatecznie wygrać. Radomianie plasują się na siódmym miejscu ligowej tabeli i wciąż walczą o awans do fazy play-off.

Dla obu drużyn cel na ten mecz będzie ten sam, choć realizacja go przybliży do zupełnie innych celów. Pewni gry w kolejnej fazie sezonu ełkaesiacy liczą na kolejne ligowe zwycięstwo, które da im w ostatecznych rozrachunku drugie miejsce w tabeli.

Początek meczu w Radomiu zaplanowano na godzinę 19.