Wyczekiwana wygrana! ŁKS KK Łódź – UKS PWiK Huragan Wołomin 65:38

Koszykarską sobotę w Zatoce Sportu zainaugurowały ełkaesianki, które podejmowały Huragan Wołomin. Biało-czerwono-białe zagra w mecz i mimo trudnej trzeciej kwarty, mogą cieszyć się z drugiego zwycięstwa w tym sezonie i wyskoczenia z ostatnich miejsc w tabeli grupy A 1. Ligi.

W pierwszych minutach spotkanie nie obfitowało w częste celne rzuty do któregokolwiek kosza, ale to przyjezdnym udawało się częściej osiągnąć tę sztukę. Ełkaesianki sytuację zaczęły poprawiać na swoją korzyść po upływie niemal połowy czasu pierwszej kwarty – trafiały do kosza rywalek częściej i nie tylko nadrobiły małą stratę względem Huraganu, ale w końcówce także zdobyły nad nimi przewagę. Druga partia pod kątem zdobyczy punktowej obu zespołów również nie była szczególnie intensywna, ale tym razem to głównie biało-czerwono-białe dokładały kolejne oczka do swojego wyniku.

Jak to często bywa, sytuacja na parkiecie po powrocie z szatni na trzecią kwartę, bywa przewrotna – tym razem okazała się ona najbardziej wyrównanym fragmentem gry, na całe szczęście, ełkaesianki miały wypracowaną wcześniej przewagę, którą udało im się utrzymać. Biało-czerwono-białe nie miały jednak zamiaru na tym poprzestać, chciały efektownie zamknąć to spotkanie – i to się udało! Konsekwentnie punktowały w czwartej kwarcie, zwiększając dystans nad Huraganem, a mecz ostatecznie zakończyły z przewagą 27 punktów.

ŁKS KK Łódź – UKS PWiK Huragan Wołomin 65:38
(16:10; 13:5; 15:16; 21:7)

Fot. Lens Strong