Koszykówka

Powalczyć o finały! Zapowiedź turnieju półfinałowego 2. Ligi Kobiet

Już w piątkowe popołudnie ełkaesianki rozpoczynają zmagania w półfinale fazy play-off 2. Ligi Kobiet. Stawką zmagań, które odbędą się w ciągu najbliższego weekendu jest wejście do turnieju finałowego, którego uczestniczki powalczą o awans do 1. Ligi.

Biało-czerwono-białe rozgrywają naprawdę dobry sezon – na 16 spotkań łodzianki przegrały jedynie raz, w pierwszym starciu z Ósemką Skierniewice. Nagrodą za solidne występy był bilet na półfinałowy turniej, rozgrywany w najbliższy weekend w Jeleniej Górze. W nim poza ełkaesiankami biorą udział gospodynie, KS Wichoś Jelenia Góra, oraz Ikar NiepołomiceOgniwo Szczecin. W ciągu weekendu każdy z tych zespołów się ze sobą zmierzy, a najlepsze dwa awansują do turnieju finałowego, w którym wywalczyć będzie można awans do 1. Ligi. Analogicznie, drugi turniej półfinałowy rozgrywany jest w Tarnowie, gdzie zagrają ze sobą WSG/XVLO KS Basket25 Bydgoszcz, Ósemka Skierniewice, MKS Pałac Młodzieży Tarnów i MKS MOS Betard Wrocław. W finałach zmierzą się ze sobą cztery najlepsze zespoły obydwu turniejów.

W boju przetarły już się ze sobą KS Wichoś Jelenia Góra i Ogniwo Szczecin, które spotkały się w ramach drugiej fazy rozgrywek, rozgrywanych na szczeblu wojewódzkim. Gospodarze z Jeleniej Góry byli bez konkurencji, wygrywając wszystkie 10 spotkań. Nieco gorszym bilansem mogą pochwalić się szczecinianie, którzy zwyciężyli w 6 meczach i przegrali w czterech.

Dobrym bilansem mogą pochwalić się także zawodniczki Ikara Niepołomice, które w ramach rozgrywek na szczeblu wojewódzkim najpierw wygrały swoją grupę w rundzie zasadniczej, nie przegrywając żadnego ze spotkań, a następnie w drugiej fazie rozgrywek, doznały porażki jedynie raz, dość pewnie wygrywając swoją grupę.

Terminarz spotkań ŁKS-u w turnieju półfinałowym:

8 kwietnia (piątek), 16:00 KS Wichoś Jelenia Góra – ŁKS MSMS Łódź
9 kwietnia (sobota), 14:00 ŁKS MSMS Łódź – Ogniwo Szczecin
10 kwietnia (niedziela), 10:00 MTS Ikar Niepołomice – ŁKS MSMS Łódź


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119