Starcie z beniaminkiem. Zapowiedź meczu z Hutnikiem Warszawa

Już o godzinie 17:30 ŁKS Coolpack Łódź rozpocznie zmagania w nowym sezonie II Ligi, w grupie B. Na początek przyjdzie im się zmierzyć z Hutnikiem Warszawa, tegorocznym beniaminkiem rozgrywek.

Koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego wchodzą w nowy sezon z zamiarem awansowania do I Ligi. W poprzednich rozgrywkach ta sztuka im się nie udała – dostali się do drugiej rundy fazy play-off, jednak tam odpadli z Rycerzami Rydzyna. W przerwie między sezonami w ŁKS-ie doszło do kilku ważnych zmian, m.in dotychczasowego sponsora tytularnego, AZS UŁ Szkołę Gortata zastąpiła łódzka firma Coolpack.

Łodzianom udało się zachować większość kadry z poprzednich rozgrywek, ale także wzmocnić ją dwoma zawodnikami, którzy dotychczas grali w I Lidze – rozgrywającym Norbertem Kulonem oraz rzucającym Bartoszem Wróblem.

Dzisiejsi przeciwnicy Ełkaesiaków, Energa Hutnik Warszawa, w pierwszej kolejce pokonali zespół AZS UJK Kielce 92:89 (mecz ŁKS-u w tamtej serii gier został przełożony na dalszy termin). Beniaminek w przerwie między rozgrywkami przede wszystkim skupił się na zabezpieczeniu swojej kadry z poprzedniego sezonu, jednak oprócz tego wzmocnił się Mateuszem Górką, niskim skrzydłowym z MKS-u Ochoty Warszawa.

Dzisiejsze spotkanie pomiędzy ŁKS-em Coolpack Łódź Energą Hutnikiem Warszawa rozpocznie się o godzinie 17:30, a odbędzie się na Zatoce Sportu. Mecz, podobnie jak wszystkie inne domowe starcia Ełkaesiaków w tym sezonie, będzie transmitowany na antenie Telewizji Toya.