Fortuna 1. LigaPiłka NożnaWypowiedzi

Maciej Dąbrowski: Musimy się podnieść, przed nami derby, które musimy wygrać

Po porażce z Zagłębiem Sosnowiec przed kamerami Polsatu Sport stanął kapitan Łódzkiego Klubu Sportowego, Maciej Dąbrowski. W wywiadzie podkreślił, że ŁKS takie spotkania musi wygrywać oraz to, że teraz muszą dobrze przepracować kolejne dwa tygodnie, aby być przygotowani na maraton ważnych spotkań.

O niestabilnej formie ŁKS-u:

– Na pewno brakuje nam stabilności, ale nie możemy mówić, że przez stabilność nie wygrywamy meczów. Takie spotkania po prostu trzeba wygrywać, bez względu na to ilu nas dzisiaj było. Jedynie co, to mogę przeprosić kibiców, że tego nie zrobiliśmy. Wydawało się, że mecz mamy pod kontrolą, a tak na dobrą sprawę przegrywamy go i tracimy dzisiaj cenne trzy punkty.

O rzucie karnym, który przerwał dobre momentum Ełkaesiaków:

– Wydaje mi się, że tak. Pierwsze 20 minut pierwszej połowy było bardzo dobre w naszym wykonaniu, utrzymywaliśmy się przy piłce. Brakuje jeszcze stwarzania więcej sytuacji z przodu i wykorzystywania ich, bo jeżeli byśmy strzelali bramki, to po prostu byśmy te spotkania wygrywali. Nie mnie oceniać czy był rzut karny, czy nie. Sędzia zagwizdał tak i jesteśmy dzisiaj niestety bez punktów.

O rywalu:

– Oni przyjechali tutaj cofnięci, czekali na swoją sytuację z kontrataku i jak było widać jedną wykorzystali. Trudno, takie jest życie, musimy się podnieść, bo za chwilę mamy coraz ważniejsze mecze. Za chwilę są derby, musimy zrobić wszystko, żeby je wygrać. 

Fot. Łukasz Żuchowski