Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny po meczu z Arką Gdynia

Podopieczni trenera Kazimierza Moskala zaprezentowali kibicom przybyłym na ostatni mecz domowy ŁKS-u w tym roku prawdziwy rollercoaster, odwracając wynik z 0:1 na 3:1, pokonując Arkę Gdynia. Tradycyjnie zapraszamy do zapoznania się z pomeczowymi ocenami zawodników.

Aleksander Bobek: W decydującym momencie obronił rzut karny, co pozwoliło odwrócić losy meczu. Poza tym kilka pewnych interwencji, choć zawodnicy Arki nie zmuszali go do dużego wysiłku.

Ocena: 8

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 6,4

Kamil Dankowski: Bardzo dobra gra w obronie oraz wspieranie akcji ofensywnych to już znak firmowy Kamila. Do tego występu dołożył jeszcze asystę przy bramce na 2:1 Szeligi.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,27

Nacho Monsalve: Profesor w obronie. Świetnie czyta grę i dowodzi linią obrony. Coraz lepiej rozumie się z kolegami przy wyprowadzaniu piłki. Autor wyrównującej bramki po strzale głową.

Ocena: 8

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,0

Adam Marciniak: Uzupełniał się z Nacho. Nie ustrzegł się jednak kilku błędów. Po jednym z nich sędzia podyktował rzut karny dla Arki. Dość nieporadny przy wyprowadzaniu piłki jednak bardzo solidny jeżeli chodzi o pojedynki o górne piłki.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,83

ARTEMIJUS TUTYSKINAS

Artemijus Tutyskinas: Dobry występ młodego obrońcy. Nie popełnił rażących błędów a i coraz odważniej poczyna sobie w akcjach ofensywnych. W meczu z Arką popisał się kilkoma dobrymi prostopadłymi podaniami.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,20

Władysław Ochronczuk: Ciężko pracował w środkowej strefie boiska. W trakcie całego spotkania zaliczył kilka bardzo ważnych odbiorów oraz przechwytów. Umiejętnie wywierał presję na zawodnikach rywali uniemożliwiając im rozegranie piłki. Popisał się świetnym podaniem, zamienionym na asystę przez Stipe Juricia, który po tej akcji ustalił wynik meczu.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,50

Damian Nowacki: Przeciętny występ młodego pomocnika. Bardzo się starał jednak niewiele mu wychodziło. W 1. minucie meczu zdecydował się na pressing pod linią końcową boiska, w efekcie czego rywal mógł swobodnie wyprowadzić akcję ze strefy, której później nie zabezpieczał. Mógł otrzymać nawet czerwoną kartkę po faulu na Żebrowskim.

Ocena: 4

Michał Trąbka: W tym meczu zagrał jak rozgrywający z prawdziwego zdarzenia. Gdyby jego koledzy byli skuteczniejsi powinien kończyć mecz z kilkoma asystami. Niestety musi się zadowolić tylko jedną. To po jego dośrodkowaniu Nacho Monsalve zdobył wyrównującą bramkę. W całym meczu wykonał 6 kluczowych podań. W drugiej połowie udowodnił, że potrafi też regulować tempo gry.

Ocena: 8

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,47

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Pirulo: Nie wyszedł mu ten mecz. Najwyraźniej nadal szuka formy po kontuzji. Nie radził sobie jak wcześniej z rywalami, a i zdarzało mu się popsuć najprostsze zagrania czy dobrze zapowiadające się akcje – jak kontra czterech na dwóch w pierwszej połowie.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,43

Nelson Balongo: To był mocno anonimowy występ Nelsona. Owszem starał się, walczył, nękał obrońców rywali utrudniając im wyprowadzenie piłki jednak niewiele z tego wynikało. Został zmieniony jeszcze przed przerwą na skutek odniesionego urazu.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,0

Piotr Janczukowicz: Wydaje się, że odnalazł swoje miejsce na lewej stronie ataku. Często angażuje się w pojedynki z rywalami, mimo że z różnym skutkiem to trzeba pochwalić go za odwagę. Trudniej było mu się odnaleźć w roli środkowego napastnika.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,92

Bartosz Szeliga: Wprowadzony za Nelsona Balongo jeszcze przed przerwą, podobnie jak w meczu w Rzeszowie zajął miejsce na boku ataku. Wydaje się, że taka rola mu odpowiada, ponieważ ponownie zagrał dobre zawody na tej pozycji. Udało mu się strzelić bramkę, dzięki której wyszliśmy na prowadzenie. Niewiele brakowało a mógł strzelić kolejne dwie bramki.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,11

Oskar Koprowski: Zmienił w przerwie Nowackiego. Dość skutecznie utrudniał rywalom rozgrywanie w środkowej strefie. Dość chaotyczny występ – potrafił popełnić fatalny błąd przy rozegraniu ale także wykonać świetne dośrodkowanie w pole karne rywala.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,11

Dawid Kort: Zastąpił Trąbkę. Nie można mu odmówić walki i zaangażowania jednak niewiele z jego wysiłków wynikało. Potrafi świetnie rozegrać, jednak w finalnej fazie akcji często przez nieprzemyślane zagranie traci piłkę.

Ocena: 4

Stipe Jurić 22/23

Stipe Jurić: Zagrał niespełna 20 minut, ale udało mu się w tym czasie strzelić bramkę ustalającą wynik. Starał się być aktywny i absorbować uwagę rywali.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 7,0

Bartosz Biel: Zagrał jedynie kilka minut, trudno cokolwiek powiedzieć o jego występie.