Ełkaesiacy znów to zrobili! ŁKS Coolpack Łódź – Ogniwo Szczecin 118:61

W sobotnie popołudnie biało-czerwono-biali podjęli w Zatoce Sportu Ogniwo Szczecin, drużynę z dolnej części tabeli grupy A 2. Ligi. Zaskoczenia na parkiecie nie było i liderujący ŁKS pokonał przyjezdnych. Co warto podkreślić, podopieczni trenera Zycha zrobili to w efektowny sposób – po raz kolejny przebijając barierę 100 punktów zdobytych w jednym meczu!

Tego dnia debiut w pierwszej piątce ŁKS-u zaliczył nowy center zespołu, Jakub Karwowski, który już w ostatnim meczu pokazał się z dobrej strony. Właśnie ten zawodnik zdobył pierwszy punkt dla biało-czerwono-białych w tym spotkaniu, po zaledwie 11 sekundach gry. Przebieg spotkania nie zaskakiwał, biorąc pod uwagę, że na halę lidera przyjechała drużyna z dolnych rejonów tabeli. Łodzianie szli jak burza i już po pierwszej kwarcie prowadzili 30 punktami. Mimo tego, że dużo czasu zawodnikom rezerwowym dawał trener Zych, sytuacja na parkiecie niespecjalnie się zmieniła. Co prawda, w kolejnej partii spotkania przyjezdni nie mieli już aż takich problemów z trafieniem do kosza ełkaesiaków (w pierwszej kwarcie zdobyli zaledwie 7 punktów, w następnej już 19), ale wciąż to zawodnicy z przeplatanką na piersi prowadzili grę, wciąż powiększając swoją przewagę nad szczecinianami. Schodząc do szatni łodzianie prowadzili już 45 oczkami.

Biało-czerwono-biali niekiedy miewają problemy ze spadkiem formy w trzeciej kwarcie, ale w tym przypadku nie było to problemem. Ełkaesiacy byli konsekwentni i dalej grali swoje, nie dając szczecinianom szans na odrabianie strat. Nie zmieniał tego także fakt, że trener Zych wciąż rotował piątką będącą na parkiecie i dawał zagrać rezerwowym. Ostatnia partia nie była już tak widowiskowa w wykonaniu biało-czerwono-białych, którzy grając w pełni rezerwowym garniturem nie notowali wielu celnych rzutów do kosza rywali, ale niewiele zmieniło to w kontekście ostatecznego wyniku spotkania. Łodzianie po raz kolejny w tym sezonie wygrywają, a co ważne, po raz kolejny robią to w efektowny sposób, przebijając ponownie próg 100 punktów zdobytych w meczu.

ŁKS Coolpack Łódź – Ogniwo Szczecin 118:61
(37:7; 34:19; 26:17; 21:18)

Fot. Łukasz Żuchowski